kwiecień, 2018

07KWI7:00 pm11:00 pm4 Pory Rocka / 7.04 / Poznań7:00 pm - 11:00 pm Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Szczegóły

5. edycja festiwalu „4 Pory Rocka” A.D. 2018.

Line up:

– Abstrakt

Abstrakt został założony w sierpniu 2010 roku. Trójosobowy skład: Filip Słowiakowski, Michał Fiałka i Jakub Puszyński uzupełnili w tym czasie Maciej Dados, Dominik Kliche i Radek Dominiak.

W przeciągu kilku miesięcy powstało ponad 40 minut muzyki. W lipcu tego samego roku zespół wydał pierwsze demo “Virtual Extended Play”. Jednocześnie, był to czas pierwszych koncertów. W przeciągu kolejnego roku muzycy wydali drugi mini-album “Virtual Extended Play II”.

Kolejnym ważnym rozdziałem okazał się Krzysztof Podsiadło, nowy wokalista. Mimo instrumentalnego nastawienia do muzyki ta droga szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny i unikalny styl wokalisty szybko odnalazł się w nietypowych kompozycjach Abstraktu, jednocześnie uzbrajając zespół w treść i fabułę. Rozpoczęto intensywne prace nad nowym albumem.

Na początku 2015 roku zespół wydaje debiutancki koncept album “Limbosis”. Album spotkał się z bardzo pozytywną reakcją zdobywając wysokie noty w recenzjach polskich oraz zagranicznych, pojawiając się również w licznych audycjach radiowych oraz magazynach tematycznych. Płyta zdobyła status płyty tygodnia radia Afery, wspięła się na listę przebojów Top 12 Posen Dozen oraz została uznana za najlepszy debiutancki album ostatnich lat przez Magazyn Gitarzysta, G. Bryk.

Rok 2015 to również powrót wybitnego klawiszowca Macieja Dadosa, który na płycie Limbosis wystąpił jako gość. Zespół wydaje Lyric Video utworu „Teratoma” oraz Video utwory “Liars symphony”. Limbosis sprzedaje się na rynku rodzimym jak i globalnym (m.in. Chiny, Rosja, Niemcy, Skandynawia). Rok 2016 to czas pracy nad nowym materiałem.

– Moanaa

Zespół Moanaa powstał w Bielsku Białej w 2008. Pierwszy koncert odbył się w marcu 2009. W tym też roku skład zespołu ostatecznie się uformował. Kapela wykonuje muzykę, która obraca się w klimatach post-metal, psychodelic, post-rock, sludge. Od marca 2009 zespół zagrał szereg koncertów w towarzystwie m.in. Blindead, Tides From Nebula, Jarboe, Nachtmystium czy At The Soundawn. W maju 2010 ukazał się debiutancki minialbum. Znalazły się na nim 3 utwory, które można pobrać za darmo z Bandcampu zespołu.

– Octopussy

Trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stoner, blues z odbijającym się echem klimatu południa Stanów Zjednoczonych.
Zespół wydał w 2013 roku debiut, który zebrał dużo pozytywnych recenzji w Polsce i na świecie. Silną stroną Octopussy są energetyczne koncerty, dzięki którym zespół systematycznie zbiera nowych fanów.
W listopadzie 2017 odbyła się premiera drugiego wydawnictwa pod tytułem „Dwarfs & Giants”, na którym usłyszeć można głos Jana Babińskiego, nowego wokalisty. Płyta została nagrana na żywo w Highwave studio w kwietniu 2017, pod okiem Jana Galbasa, producenta i pierwszego wokalisty zespołu. Nową płytę promuje opublikowany na YouTube singiel „Birdman”, nagrany na żywo w Custom 34.

– BEYOND THE EVENT HORIZON

Poznański zespół BEYOND THE EVENT HORIZON, wykonujący instrumentalną muzykę rockową, wyrusza w wiosenną trasę koncertową, podczas której odwiedzi 8 miast w Polsce. Trasa promować będzie nadchodzące, drugie już w dorobku grupy wydawnictwo, które ujrzy światło dzienne w połowie marca 2018. Zespół wykonywać będzie w całości materiał z nowej EPki „FAR” oraz zaprezentuje swój stały repertuar z debiutanckiej, wydanej w 2014 roku płyty „Event Horizon”.

BILETY: bteh.8merch.com

Więcej

Kiedy

(Sobota) 7:00 pm - 11:00 pm

Gdzie

Klub u Bazyla

ul. Norwida 18A

X