grudzień, 2017

03GRU6:00 pm11:59 pm50 LAT Minęło, czyli Koncert Urodzinowy Kwiatka!6:00 pm - 11:59 pm

Szczegóły

50 LAT MINĘŁO, czyli

KONCERT URODZINOWY KWIATKA!

Grizzly Gin Bar, ul. Wilcza 46, Warszawa

3 grudnia 2017, start 18.00. Koncerty zaczynają się punktualnie o 19.00.

Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski, oprócz tego, że jest solenizantem, to przede wszystkim bębniarz, ale gra też na innych instrumentach perkusyjnych a także na akordeonie i instrumentach klawiszowych.

W ciągu swego długiego i barwnego życia, współpracował z niezliczonymi grupami muzycznymi, z czego można wymienic między innymi zespoły Jerzego Filara, Kapitana Nemo,Tomasza Wachnowskiego, Janusza ‘Yaniny’ Iwańskiego. Oprócz tego współtworzyl takie warszawskie formacje jak jazzowe Wiosna i Ślimak Trio, piosenkowe Hormonogram, Płyny, Lvllaby, Bodo… Tę listę można by ciągnąć godzinami. A to nie jest jego ostatnie słowo!

Podczas niedzielnego koncertu wystąpi Andrzej wraz z wybranymi przez siebie zespołami, z którymi miał przyjemność występować na przestrzeni tych lat.

JERZY FILAR – muzyk, kompozytor, wykonawca piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej. Założyciel „Nasza Basia Kochana”. Autor ponadczasowych przebojów takich jak Samba sikoreczka, Za szybą, Jola Ola, Listopady liści, Stary Star, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYKI 2001 za album Cienie.

Obecnie nagrał płytę „Dwie Dusze” która cieszy się ogromnym powodzeniem.

KAPITAN NEMO – Bogdan Gajkowski jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka. Uznawany jest za prekursora stylu new romantic i electro w Polsce. Pod pseudonimem „Kapitan Nemo” wystartował singlem „Elektroniczna cywilizacja”. Utwory takie jak „S.O.S dla planety”, „Zimne kino”, „Twoja Lorelei” stały się przebojami, które zna każdy. Jest kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej – „Brylanty” i „Nic naprawdę” z albumu ” Układy” oraz trzech utworów, które znajdują się na nowej płycie wokalistki. Brał udział w Festiwalu Opolskim i Sopockim. Jego utwory gościły na listach przebojów, także za granica (Francja, Australia). W przyszłym roku planowane jest specjalne wydawnictwo, zawierajace największe przeboje a także nagrania premierowe.

ZESPÓŁ BODO – to nowy zespół na warszawskiej scenie muzycznej – wynik fascynacji polską kinematografią oraz muzyką Dwudziestolecia Międzywojennego. Muzycy reinterpretują klasyczny materiał z dużym szacunkiem, ale nie boją się również odważnych eksperymentów, co powoduje, że proponowane przez nich aranżacje pozytywnie zaskakują słuchaczy swoją świeżością i oryginalnym podejściem. Pomysłodawcą formacji jest Szymon Tarkowski, basista znany z takich grup jak Płyny, Babadag czy Pustki. Do składu dołączyli perkusista Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski, gitarzysta i producent muzyczny Maciej Bąk (muzyk grup Letters from Silence i Stardust Memories) oraz wyjątkowa wokalistka Hanna Malarowska (znana z grupy Hanimal i współpracy z Jacaszkiem).

PŁYNY – Zespół PŁYNY został założony późnym latem 2004 roku w Warszawie przez basistę Szymona Tarkowskiego i śpiewającego gitarzystę Igora Spolski. Obaj muzycy poznali się już znacznie wcześniej w Teatrze Stara ProchOFFnia, gdzie zajmowali się wspólnie organizacją koncertów, ale dopiero tego ciepłego, słonecznego lata stwierdzili, że chcą działać razem także na polu muzycznym. Muzyka PŁYNÓW to jedyna w swoim rodzaju mieszanka dźwięków z różnych stron świata. Jest tutaj odrobinę miejskiego folku prosto z Warszawy, afrykańskie rytmy, karaibskie brzmienia, dużo klimatu śródziemnomorskich plaż. Wszystko to wzbogacone niezwykle melodyjnymi partiami wokalnymi, często dwugłosowymi a nawet trójgłosowymi. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych tekstach zespołu, w inteligentny sposób wykorzystujących zabawy słowne i nietypowe skojarzenia. Opowiadają one o podróżach po świecie a także o życiu w dużym mieście, takim jak Warszawa.

Więcej

Kiedy

(Niedziela) 6:00 pm - 11:59 pm

X