listopad, 2017

02LIS7:00 pm11:00 pmAndrzej Korycki i Dominika Żukowska na Zaduszkach w Starym Klasz7:00 pm - 11:00 pm Stary Klasztor, Stary Klasztor

Szczegóły

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska na Zaduszkach w Starym Klasztorze!

Doskonale znany zarówno miłośnikom żeglowania, jak i rosyjskich klimatów duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, powraca do Wrocławia i wystąpi 2 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.
W zaduszkowy wieczór wspomnimy wielkich rosyjskich bardów, ale będzie też okazja do wspólnego śpiewania znanych żeglarskich piosenek.
Podczas koncertu usłyszymy zarówno rosyjskie ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej, jak i piosenki autorskie oraz szanty i pieśni kubryku.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.
Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku.
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

2.11.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ANDRZEJ KORYCKI & DOMINIKA ŻUKOWSKA
bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł – stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl
Zakup biletów możliwy jest jedynie w powyższych punktach sprzedaży oraz poprzez zamówienia online. Nie jest możliwe składanie rezerwacji drogą mailową.

Więcej

Kiedy

(Czwartek) 7:00 pm - 11:00 pm

Gdzie

Stary Klasztor

Stary Klasztor

X