luty, 2018

24LUT7:30 pm11:00 pmApteka / Układ S.I. / Studiowałem Mapę Krowy - Legnica7:30 pm - 11:00 pm Klub Spiżarnia, Piastowska 1

Szczegóły

KONCERT „freestage” #27

24 lutego 2017 (sobota)
godz. 19:30
Klub „Spiżarnia” (Legnica, ul. Piastowska 1)

Wystąpią:

APTEKA
rock / psychodela / alternatywa – Gdynia
https://web.facebook.com/aptekaband/

układ S.I.
rap elektronika experyment / drewno-plastik – Wrocław
http://ukladsi.com
https://www.facebook.com/ukladsi/

STUDIOWAŁEM MAPĘ KROWY
punk/funk/crossover/spoken word – Liegnitz
www.facebook.com/studiowalem.mape.krowy/

Bilety: 10 / 15 zł (przedsprzedaż/na koncercie)

Org.:
Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; bgk@lck.art.pl
www.lck.art.pl

Przedsprzedaż biletów:

Przedsprzedaż:
LEGNICA:
L.C.K. (kasa – I piętro, pok. 118, ul. Chojnowska 2; 76 72-33-700)
Galeria „Satyrykon” (Rynek 36; 501-504-115)
Klub „Spiżarnia” (ul. Piastowska 1, 531 048 333)
Klub „4pokoje” (ul. Młynarska 7, 793 636 332)
Sklep Muzyczny „Rock & More”, (ul. Górnicza 6, tel. 76 850 38 30)
Sklep Muzyczny „Piano-Forte” (ul. Pocztowa 5a; 76 722-22-60)

LUBIN:
Sklep Muzyczny „Piano-Forte” (ul. Mieszka I 3; 76 844-13-14)

ZŁOTORYJA:
ZOKiR (ul. Reymonta 5; 76 878-33-74)

CHOJNÓW:
Biuro Podróży “Gromad” (Rynek 24, tel. /76/ 818 85 91)

JAWOR:
Punkt gastronomiczny „Byłeś głodny” (Rynek)

Możliwa także rezerwacja mejlowa dla osób spoza tych miejscowości: bgk@lck.art.pl

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.
APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.
Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.
Za tym, co dzieje się z formacją Kodyma dalej,nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.

układ S.I.
Instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji. Autor wielu doskonale znanych, młodzieżowych i dojrzałych przebojów. Zdekonstruowany rap rave grunge plastic electronica / zaprogramowane sekwencje sklejone z abstrakcyjną improwizacją jakoby niby, że skrzyżowanie rzeczywistości z fikcją.
Na koncie zwycięstwo dwóch festiwali muzycznych (Freestylezz Festiwal i VI Wrocławski Festiwal Form Muzycznych). Grał między innymi na ulicach, Punk Pikniku, rejsie, gimnazjalnej imprezie, na koncercie etniczno-walentynkowym, na dworcu głównym PKP Wrocław Główny, próbował Przeglądu Piosenki Aktorskiej, festiwalach, klubach.

STUDIOWAŁEM MAPĘ KROWY
wyliczanka rzeczy, których nie potrzebujemy, rośnie niczym nowotwór. a gdy staniesz w rozkroku pomiędzy ciszą a krzykiem – co wybierzesz? czy zostawienie pustego pola w tabeli zatytułowanej „walka” to oznaka braku zdecydowania? czy uniesiona pięść jest w stanie przebić mur? jak w przeciętności wyłuskać fragmenty wyjątkowości? kłaniamy się znakom zapytania. bitwa na krótkowzroczność zawsze jest w cenie. muzyka nic nie znaczy, jeśli nie idą za nią czyny.

Więcej

Kiedy

(Sobota) 7:30 pm - 11:00 pm

Gdzie

Klub Spiżarnia

Piastowska 1

X