grudzień, 2017

08GRU8:00 pm10:00 pmBa:zel koncert8:00 pm - 10:00 pm DOM, Piotrkowska 138/140

Szczegóły

ba:zel jest elektroakustycznym duetem z Pragi z grą „na żywo” na pianinie, flecie, gitarze basowej i na syntezatorch. Beaty można opisać jako post-techno/dub/grime, a sopran wokalistki od „podstępnego i zdradliwego” (Starter) do „delikatnego i eterycznego” (Strobo). Członkami ba:zel są Ewelina Chiu (wokal, fortepian, syntezator, flet) i Daniel Vlček (perkusja, syntezatory, gitara basowa / śpiew). Ewelina jest muzykiem z polsko-chińskimi korzeniami urodzonym w Łodzi, a dorastająca w Ameryce Północnej. Daniel jest czeskim artystą, znanym jako malarz abstrakcji geometrycznych.

Duet powstały w roku 2014, gra wiele koncertów, podczas których wykorzystuje swoje własne projekcje wizualne. Jest określany jako „postmodernistyczny dialog audiowizualny […] łączący dwa różne światy, dwa bieguny włączone do jednego mocnego rytuału (Beehype)”. Ich debiutancki album „eye draw (s) the line (2016)” został opisany jako „mroźny minimalizm (Beehype), electro nightmare pop (AlterEcho)” lub jako „muzyka (for sleep-deprived ravers) dla bezsennie bredzących (180 AM Collective).”

W ciągu ostatniego roku ba:zel współpracował z autorką dokumentów filmowych Andrea Culková, komponując trzy utwory do jej najnowszego filmu, H*ART ON. W sierpniu 2016 ba:zel był jednym z sześciu zespołów nominowanych do Czechingu, projektu prowadzonego przez krajowe czeskie radio, który stara się wspierać muzykę alternatywną i upowszechnić ją za granicą. W ramach tego projektu, ba:zel został wybrany jako projekt muzyczny z największą szansą powodzenia za granicą według czeskich słuchaczy. W tym roku ba:zel został również zaproszony do skomponowania dźwięku do wirtualnego projektu czeskiej galerii „Nashledanou”.

Więcej

Kiedy

(Piątek) 8:00 pm - 10:00 pm

Gdzie

DOM

Piotrkowska 138/140

X