marzec, 2018

10MAR8:00 pm11:00 pmBownik / 10.03 / Format8:00 pm - 11:00 pm Format, Tymienieckiego 3

Szczegóły

Format
godz. 20:00

Bilety:
30 zł
35 zł – w dniu koncertu

Link do biletów wkrótce.

Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather. Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił występ jako jedno z siedmiu Olśnień. Pierwszy raz pod nazwą BOWNIK zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu tego samego roku, jako support Milky Chance. Otwierali też koncerty Marii Peszek, Keva Foxa i Smolika, Krzysztofa Zalewskiego czy Sorry Boys. Na koncie mają również występ na zeszłorocznym Open’erze. Fonograficzny debiut zespołu to EPka “Bownik”. Na mini albumie, który ukazał się jesienią 2016, znalazło się 7 podsumowujących dotychczasową działalność BOWNIKA anglojęzycznych utworów, których brzmienie odświeżył Envee.

Kolejny krążek BOWNIKA ukazuje się 19 stycznia i w przeciwieństwie do poprzednika, w całości zaśpiewany jest po polsku. Pierwszym singlem zapowiadającym była „Delfina” – tak samo zatytułowany jest mini album – natomiast kolejny singiel to Franz Beckenabauer, którego premiera nastąpi wraz pojawieniem płyty. Tak jak poprzednio, przy nagrywaniu muzyków wspierał Envee.

Skład:
Michał Bownik – wokal, gitara elektryczna
Adam Półtorak – samplery, chórki
Andrzej Siwoń- gitara basowa, chórki

Video:

„Delfina”
https://www.youtube.com/watch?v=vkweHXHUlMA

„Inside My Tail”- to pierwszy singiel zespołu.
https://www.youtube.com/watch?v=hVPGHGk-dMM

„Behind the Corner”:
https://www.youtube.com/watch?v=tE-CD30R7Zs

„As Good As Dead”
https://www.youtube.com/watch?v=58UGskqkjAc

Więcej

Kiedy

(Sobota) 8:00 pm - 11:00 pm

Gdzie

Format

Tymienieckiego 3

X