luty, 2018

17LUT7:00 pm11:59 pmCalvaria - 25 lat Ostatni Krzyk przed śmiercią7:00 pm - 11:59 pm PUB Exodus, Rynek 10

Szczegóły

Po wielu latach ponownie na deskach koncertowych. Na jedynym koncercie jubileuszowym z okazji 25 lecia. Death Metalowa Bestia z Pomorza – CALVARIA!

Informacja o biletach: Cena biletu to jedyne 10 zł, dostępne od. 22.01 w barze PUB Exodus (czynne od wtorku do niedzieli od godz. 18:00) oraz w dniu koncertu od godz 18:00.

Jeżeli nie możesz pojawić się przed koncertem w celu zakupienia biletu, napisz do nas na horna@horna.com.pl a obierzesz go w dniu koncertu. Dotyczy wyłącznie osób spoza Kościerzyny.

Facebook: www.facebook.com/Calvaria-663202223814114/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Eth1kZtp-sA&list=PL5ED77E6B03966A9F

Razem z nami na scenie pojawią się 2 dodatkowe zespoły, a będą to:

RIESE (Gdańsk, Old School Death Metal)
Informacje o zespole: https://www.facebook.com/rieseofficial/
Sprawdź jeśli lubisz: Grave, Unleashed, Asphyx
Video: https://www.youtube.com/watch?v=1dSApCANP9Q

GRIN (Sopot, techniczny Death Metal)
Informacje o zespole: https://www.facebook.com/GRIN666/?fref=ts
Sprawdź jeśli lubisz: VoiVod, Trepalium, Meshuggah czy Gojira.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=DW-pTLN7GVU

Wstępna rozpiska
Drzwi 18.00
GRIN 19.00
RIESE 20.00
CALVARIA 21.15
+ oczywiście koncertowe After Party!

CALVARIA powstała w Kościerzynie położonej nieopodał Gdańska, wraz z 1992 rokiem kiedy to Death Metal przeżywał swoje najlepsza lata. W pierwszym etapie działalności (do 1994 roku) grupa pojawiła się pod nazwą GOLGOTA jednak z powodu innej grupy posługującej się podobną nazwą, zapadła decyzja o zmianie na Calvaria. Pierwotny skład przedstawiał się następująco: Krzysztof [Żaba] Trzciński – wokal, Roman Markowski – bas, Sebastian [Młody] Jańczak – perkusja, Sobiesław [Sobi] Zwara – gitara. Od początku istnienia zespół hołduje muzyce, którą bez dwóch zdań, można nazwać Death Metalem. Początki działalności kapeli to kilka, nigdy szerzej nie rozpowszechnianych, taśm z prób (jedną z nich był reh. tape 94 który przedostał się w ostatnich latach również do internetu) oraz lokalne koncerty. W 1994 roku zespół zmienia nazwę na CALVARIA i rok później (luty 1995) w gdyńskim Warrior Studio nagrywa swoje debiutanckie demo „Ostatnia Wizja”. Materiał ten to 7 utworów, utrzymanego w średnich tempach Death Metalu. Znalazł się tam również dodatkowy kawałek „Przyjaciele”, znany dobrze kościerskiej metalowej braci która zawsze wspierała zespół na kocertach i nie tylko.
Rok 1996 to zmiana gitarzysty, Sobiesława zastępuje Karol [Aragorn] Jaszewski z Black Metalowego HORNAGEST oraz twórca HORNA 'zine. Pozycję drugiego gitarzysty obejmuje Żaba, pozostając nadal przy wokalu. W nowym składzie zespół wchodzi w maju 1997 roku do New Project Studio, gdzie nagrywa 3 nowe utwory, które rozprowadza po podziemiu jako „Promo 97”.
Swój debiutancki album CALVARIA nagrywa w maju 1999. Utwory znajdujące się na płycie „Potęga Nienawiści” to znacznie bardziej agresywna odmiana Death Metalu niż na wcześniejszych wydawnictwach grupy oraz atyklerykalne teksty. Jako bonus na płycie znalazł się utwór „Miś Uszatek” który w tym czasie zespół często grywał na koncertach. Sesja materiału odbyła się w bardzo często odwiedzanym w tym czasie olsztyńskim Selani Studio. Dopiero dwa lata później wychodzi wersja CD wydana przez In Nomine Records. Kasety zostały wydane przez zespół i były rozprowadzone do wielu dystrybucji na terenie kraju i nie tylko.
Po nagraniu debiutanckiego abumu Calvara odwiedziła kilka festiwali takich jak Chmielno Rock, Dying Art Open Air, The Night of Unholy Metal, In Nomine, Natash, oraz wiele innych koncertów w towarzystwie takich kapel jak: KRABATHOR, DEVILYN, YATTERING, AION, TRAUMA, DAMNATION, AZARATH, DOMAIN i wielu innych. Wywiady oraz recenzje wszystkich studyjnych materiałów ukazały się w wielu europejskich (i nie tylko) zinach i magazynach. Zespół przez cały okres działalności aktywnie promował się w podziemiu, w czym samym muzykom pomagali edytorzy zaprzyjaźnonych zines a tu w szczególności Adam z Necroscope 'zine (obecnie najstarszy działający do tej pory krajowy zine).

W 2002 roku , po 10 latach działalności z różnych przyczyn CALVARIA formalnie przestaje istnieć, grupę opuszczają Karol i Młody a niedługo później rownież Roman. Po trzech latach, w 2005 roku Żaba próbuje reaktywować zespół w całkowicie nowym składzie, jednak wszystko kończy się na kilku próbach.

Więcej

Kiedy

(Sobota) 7:00 pm - 11:59 pm

Gdzie

PUB Exodus

Rynek 10

X