marzec, 2021

08MAR8:00 pm10:00 pmZmiana Daty / Grzegorz Turnau "Koncert Imieninowy" / Klub Studio8:00 pm - 10:00 pm Klub Studio, Budryka 4

Szczegóły

Szanowni Państwo, w związku z wiadomymi i zmiennymi obostrzeniami (Kraków znajdował się już w „żółtej strefie”, która ogranicza widownię do 25% nominalnej liczby miejsc, a „zielona” zezwala na zaledwie 50%), jesteśmy zmuszeni przełożyć od dawna wyprzedany koncert Grzegorza Turnaua na 8 marca 2021.

Wszystkie bilety zachowują ważność. Jeżeli jednak komuś z Państwa nie odpowiada nowy termin koncertu, prosimy o zwrot biletów w miejscach ich zakupu.
—–
Grzegorz Turnau „Koncert Imieninowy”
8 marca 2021
godz. 20:00 / wejście godz. 19:00
Klub Studio, ul. Budryka 4

Bilety:
Miejsca na płycie (siedzące nienumerowane):
Ulgowe: 55 zł przedsprzedaż do 13.02 / 65 zł od 14.02
Normalne: 70 zł przedsprzedaż do 13.02 / 80 zł od 14.02

Balkon(siedzące numerowane): 100 zł przedsprzedaż do 13.02 / 110 od 14.02

online:
TicketClub Polska: https://ticketclub.pl/koncerty/grzegorz-turnau-koncert-imieninowy-klub-studio-krakow-1212/
ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/grzegorz-turnau/?partner=academica&promotion=active

******
Grzegorz Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, obój, flet, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas).

W latach 1973-1980 uczył się grać na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Wyjechał na rok do Wielkiej Brytanii, skąd powrócił i ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką „Znów Wędrujemy” będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. W latach młodości często jeździł do swoich dziadków do Inowrocławia, dokąd nadal przyjeżdża, organizując koncerty z udziałem swoim i innych zaproszonych przez siebie artystów (co rok, w swoje urodziny).

Grzegorz Turnau nagrał dwie płyty poświęcone twórczości innych artystów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz Marka Grechuty.

Znane utwory: Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza (tekst autorstwa M. Zabłockiego), Między ciszą a ciszą, Pamięć, Bracka (tekst autorstwa M. Zabłockiego), To tu, to tam, Tutaj jestem, Wiem, Liryka, Kawałek cienia, Leniwa głowa, O, Kutno! (tekst Jeremiego Przybory), Bombonierka (duet z Basią Stępniak-Wilk, tekst współwykonawczyni). Turnau współpracował z takimi artystami jak Ewa Małas-Godlewska, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka,Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Magda Umer czy Wojciech Waglewski.

Artysta jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in do filmu Zakochany Anioł).

Więcej

Kiedy

(Poniedziałek) 8:00 pm - 10:00 pm

Gdzie

Klub Studio

Budryka 4

X