luty, 2020

09LUT6:00 pm8:00 pmI Kościański Koncert Karnawałowy6:00 pm - 8:00 pm Kościański Ośrodek Kultury, Adama Mickiewicza 11

Szczegóły

I Kościański Koncert Karnawałowy
„Vivat Moniuszko”

Wystąpią:
➤ Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego w Poznaniu
➤ Justyna Dyla (solistka Opery Śląskiej) – sopran
➤ Dariusz Pietrzykowski (solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy) – tenor
➤ Andrzej Ogórkiewicz (solista Teatru Wielkiego w Poznaniu i Profesor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu) bas/baryton, prowadzenie koncertu
➤ Tadeusz Żmijewski – dyrygent, kierownik artystyczny

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jest naprawdę wielki:
– swoją historią,
– powierzchnią sceny i widowni,
– talentem artystów,
– umiłowaniem i wiernym przy nim trwaniem najlepszej na świecie Publiczności.

Justyna Dyla – sopran
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m. in. prof. Teresy Żylis-Gara oraz Daniela Weeks’a.
W Operze Śląskiej zadebiutowała partią Despiny w spektaklu dyplomowym Cosi fan tutte W.A. Mozarta. Od 2009 roku występuje jako solistka Opery Śląskiej wykonując m.in. partie: Małgorzaty ( Faust – Ch. Gounod ), Micaeli (Carmen-Bizet),Elżbiety (Maria Stuarda – G.Donizetti ),Violetty (Traviata- G.Verdi) ,Tatiany (Eugeniusz Oniegin -P. Czajkowski), Christine (Phantom – Yaston /Kopit), Saffi (Baron Cygański – Strauss) Eurydyka (CH.W.Gluck- Orfeusz i Eurydyka), Zofii (Halka- St.Moniuszko ), Zuzi (Verbum Nobile-St.Moniuszko), Piły (Ubu Rex- K.Penderecki).

Dariusz Pietrzykowski – tenor
Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha. Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach – Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri. Dariusz Pietrzykowski jest artystą występującym gościnnie w deskach Opery Narodowej w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Krakowską, Operą „Na zamku” w Szczecinie oraz teatrem Castello w Mosznej. Współpracuje również z wszystkimi filharmoniami w Polsce. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie Harnasie K. Szymanowskiego. Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Grecji, Niemiec, Holandii, Luksemburgu, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii.

Andrzej Ogórkiewicz – bas/baryton
Ukończył PWSM w Poznaniu w klasie Stanisława Romańskiego. Ma w swoim wszechstronnym repertuarze ponad 130 partii operowych operetkowych i musicalowych. Specjalizuje się w rolach basso buffo i charakterystycznych takich jak między innymi: Uberto w La serva padrona G.B. Pergolesiego, Don Pasquale w Don Pasquale, Sulpizio w Córce pułku G.Donizettiego, Bartolo w Cyruliku sewilskim, Dandini w Kopciuszku, Geronio w Il Turco in Italia, Oroe w Semiramidzie G. Rossiniego, Hrabia w Weselu Figara, Papageno w Czarodziejskim flecie, Don Alfonso w Così fan tutte W.A.Mozarta, Melitone w Mocy przeznaczenia, Pistol w Falstaffie, Monterone w Rigoletto G.Verdiego , Dziemba w Halce, Podczaszyc w Hrabinie, Skołuba w Strasznym dworze, Szóstak we Flisie S.Moniuszki, Biterolf w Tanhäuserze, Klingsor w Parsifalu R. Wagnera, czy Warłaam Rangoni.
Od roku 1990 roku zajmuje się pedagogiką wokalną. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 2005 we władzach Wydziału Wokalno-Aktorskiego: Prodziekan, Dziekan, Kierownik Zakładu Muzyki Operowej. Otrzymał Nagrodę „Biały Bez” dla najpopularniejszego aktora scen Wielkopolski, odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Srebrny Medal „Gloria Artis”.

Tadeusz Żmijewski
Z wykształcenia skrzypek i dyrygent, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej. Od 15 lat jest dyrygentem i dyrektorem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. Współpracował między innymi z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Wiesław Ochman, Grażyna Brodzińska, Krystyna Prońko, Grzegorz Turnau. Z zespołem Dżem nagrał płytę „Dżem Symfonicznie” za którą w 2014 roku otrzymał „Złotą Płytę”.

Bilety:
40 zł normalny
35 zł seniorzy 60+, dzieci do lat 12
Bilety do nabycia w KOK.
Kasa KOK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 oraz w każdą pierwszą środę miesiąca od 8:00 do 18:00.

Więcej

Kiedy

(Niedziela) 6:00 pm - 8:00 pm

Gdzie

Kościański Ośrodek Kultury

Adama Mickiewicza 11

X