listopad, 2017

24LIS5:00 pm8:00 pmInochi #63 - Groza w dojo, czyli o Lovecrafcie słów kilka5:00 pm - 8:00 pm Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

Szczegóły

Howard Phillips Lovecraft to jeden z najwybitniejszych twórców horrorów w historii literatury. Jego niepokojące dzieła, stanowiące niepowtarzalną mieszankę fantastyki naukowej i wiktoriańskiej powieści grozy, od dziesiątków lat fascynują czytelników z całego świata i stanowią inspirację dla kliku pokoleń pisarzy, reżyserów i artystów. Jednym z twórców czerpiących pełnymi garściami z dorobku Samotnika z Providence i przetwarzającym jego dzieła na inne środki wyrazu artystycznego jest japoński rysownik i scenarzysta komiksowy Tanabe Gou, znany na zachodzie przede wszystkim jako autor mangowych adaptacji klasyków literatury zachodniej. Dzięki jego dziełom miłośnicy prozy H. P. Lovecrafta mogą spojrzeć na twórczość tego amerykańskiego pisarza z całkowicie nowej perspektywy, a także przekonać się jak funkcjonują one w formie powieści graficznej.
W swojej prelekcji, nasz gość Marcin Pęzik, opowie o komiksach Gou Tanabego inspirowanych twórczością H. P. Lovecrafta oraz porówna ze sobą oryginalne opowiadania z ich komiksowymi adaptacjami. Gorąco zapraszamy.

Więcej

Kiedy

(Piątek) 5:00 pm - 8:00 pm

Gdzie

Łódzki Dom Kultury

Traugutta 18

X