luty, 2018

26LUT7:00 pm10:00 pmKoncert "Ja Jestem" - Biblia Audio7:00 pm - 10:00 pm Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

Szczegóły

Rektor KUL zaprasza na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „Ja Jestem” – niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej, efektów dźwiękowych i fragmentów Pisma Świętego. W koncercie udział wezmą m.in: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkt, Stanisław Soyka, Orkiestra Trybunału Koronnego oraz Chór KUL. To jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Koncert został „zbudowany” na fragmentach słuchowiska Biblia AUDIO superprodukcja, przedsięwzięcia wyjątkowego w skali światowej, w ktorym udział wzięły największe polskie gwiazdy oraz osoby, które nigdy wcześniej nie nagrywały słuchowisk. Nagrania dźwiękowe realizowano w różnych miejscach, między innymi na KUL i w Izraelu. Fani BIBLII AUDIO odsłuchali ponad 20.000.000 minut na YouTube.

Przed nami NIEZWYKŁE wydarzenie: uroczysty koncert zamykający realizację BIBLII AUDIO, który został zatytułowany JA JESTEM, a ponieważ jednym z partnerów produkcji jest KUL, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia, koncert odbędzie się się właśnie w Lublinie. W koncercie udział wezmą m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Adam Woronowicz, Anna Dymna, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek i inni. Oprawę muzyczną podczas koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a całość zanurzona będzie w nowatorskich dźwiękach stworzonych do słuchowiska. Psalm 139 wykona Chór KUL. Reżyserem koncertu jest pomysłodawca projektu Krzysztof Czeczot.

Biblia AUDIO, czyli Stary i Nowy Testament w wersji dźwiękowej, to największy audiobook w Europie. Prace nad nim rozpoczęły się w lutym 2015 roku, a koncert finałowy, który odbędzie się 26.02.2018 roku w CENTRUM SPOTKANIA KULTUR w Lublinie, uroczyście zakończy okres produkcyjny, uświetniając jubileusz 100-lecia najstarszego uniwersytetu katolickiego w Europie Środkowo – Wschodniej. BIBLIA AUDIO to w pełni udźwiękowione i zrealizowane jak „film bez obrazu” słuchowisko radiowe, które powstało w studio dźwiękowym OSORNO, a udział w nagraniach wzięli m.in. Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Janusz Gajos, Jerzy Zelnik, Krzysztof Globisz, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Jan Englert, Ewa Błaszczyk i wielu innych wspaniałych artystów. Twórcy projektu równie wysoko cenią i w sposób szczególny wspominają sesje nagraniowe, w których udział wzięli „cywile”, czyli osoby, które nie są aktorami i które w zdecydowanej większości zadebiutowały w słuchowisku radiowym. W sumie do projektu nagrano 480 głosów.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

Więcej

Kiedy

(Poniedziałek) 7:00 pm - 10:00 pm

Gdzie

Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1

X