grudzień, 2017

02GRU7:00 pm9:00 pmKoncert - Tymon Tymański gra The Beatles - Krasnystaw7:00 pm - 9:00 pm Krasnostawski Dom Kultury, Okrzei 10

Szczegóły

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 2 grudnia o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej na koncert Tymona Tymańskiego. Artysta przedstawi repertuar złożony głównie z utworów zespołu The Beatles. Będą to autorskie interpretacje hitów bandu wszechczasów w świeżych, współczesnych aranżacjach. Nie powinno także zabraknąć kompozycji z płyt formacji, których Tymański był założycielem lub liderem tj. Kur, The Transistors czy Tymon i Trupy. Bilety na koncert w cenie 25 zł w listopadzie i 30 zł w grudniu do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Słuchaj więcej”. To nowy ogólnopolski cykl koncertowy pod marką „yMusic” prezentujący zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.
Tymon Tymański to polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Oprócz wspomnianych we wstępie projektów udzielał się także w Miłości, Czanie, NRD, Maśle, Poganach, The Users, Tymański Yass Ensemble Polish Brass Ensemble, Jazz Out. Buddysta zen.. Współpracował m.in. z Lesterem Bowiem, Johnem Zornem, Lechem Janerką, Robertem Brylewskim, Antonim Gralakiem, Mikołajem Trzaską, Leszkiem Możdżerem czy Wojciechem Mazolewskim.
Na kartach historii polskiej muzyki zapisał się przede wszystkim za sprawą formacji Miłość, która była najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. Sukcesy osiągał także w innych gatunkach muzycznych. Statusu kultowej nabrała pierwsza płyta Kur „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”. Wielkim sukcesem grupy Tymon & The Transistors okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Sowizdrzalską trylogię uzupełnia „Polskie Gówno”- zbiór utworów z musicalu pod tym samym tytułem. Utwory z tych trzech albumów doczekały się milionowych odsłon na YouTube. W 2014 roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański z powodzeniem zaprezentował własne wersje kompozycji Elvisa Presleya, Davida Bowie czy The Beatles. Do twórczości tych ostatnich sięgnął ponownie przed rokiem, na trasie „Spragnieni Lata” wykonując utwory z „The White Album”. Przygodę z muzyką Wielkiej Czwórki kontynuuje w ramach projektu „Słuchaj więcej”. Pod solowym, koncertowym szyldem „One Man Show” prezentując dodatkowo swoje inne artystyczne dokonania.

Więcej

Kiedy

(Sobota) 7:00 pm - 9:00 pm

Gdzie

Krasnostawski Dom Kultury

Okrzei 10

X