luty, 2018

19LUT6:00 pm8:00 pmKontynenty #376:00 pm - 8:00 pm Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

Szczegóły

W programie 37. Kontynentów

W 80 JASKIŃ DOOKOŁA ŚWIATA – Kasia Biernacka

Która jaskinia jest uznawana za najpiękniejszą na świecie? Co to są gipsowe kwiaty, jak wyglądają hawajskie tuby lawowe i jak się dostać na dno stumetrowej studni krasowej w środku dżungli? Na czym polega eksploracja jaskiń i dlaczego niektóre systemy bada się od ponad 50 lat? Jak się czuje speleolog po spędzeniu tygodnia pod ziemią? Grotołaz i fotograf Kasia Biernacka opowie o swojej pasji, która w ciągu 17 lat zaprowadziła ją do jaskiń na różnych krańcach naszej planety.

KASIA BIERNACKA
kilka razy w roku jeździ jako fotograf i grotołaz na wyprawy eksploracyjne. Jej zdjęcia można zobaczyć na instagramie @kasia_biernacka i na jej stronie kasiabiernacka.com.
W Polsce współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju (odpowiada za jego program filmowy), tłumaczy filmy outdoorowe, pisze do magazynów teksty o odkrywaniu świata i prowadzi zajęcia edukacyjne oraz spotkania podróżnicze dla dzieci.

SKAZANY NA OPTYMIZM – Rafał Gręźlikowski

Podczas spotkania dowiemy się z jak olbrzymią siłą potrafi uskrzydlać pasja. Co sprawia, że osoba, która w wyniku walki z nowotworem straciła nogę, wsiada ponownie na rower i dociera podczas samotnych wypraw rowerowych do setek wymarzonych zamków? A ulubioną jej scenerią stają się góry? Opowieść o wyprawach do 11 państw, realizowanych we wszystkie 4 pory roku mimo przeciwności losu.

RAFAŁ GRĘŹLIKOWSKI
Urodzony przed 42 laty na Pałukach, wychowany na wybrzeżu, mieszkający obecnie we wschodniej części Mazowsza. Odnajduje swój drugi dom w ruinach zamków, do których podąża na rowerze. Mąż, ojciec trójki dzieci, specjalista branży medycznej, podróżnik. Przez lata realizował się w sportach wyczynowych. Wielokrotny mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów, pierwszy mistrz Polski w kulturystyce osób niepełnosprawnych, mistrz Polski w biegu na 200 metrów. Reprezentant Polski na wielu międzynarodowych zawodach. Wszystkie największe osiągnięcia zrealizował już po amputacji, która przekreśliła jego marzenia o jednostce desantowej i specjalizacjach skoczka spadochronowego oraz nurka. Największą wartością w jego dążeniach są emocje.

Bilet: 5 zł

Bilety do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
W dniu wydarzenia sprzedaż od godz. 16 przed Salą Operową.

ZAPRASZAMY!

Spotkanie odbędzie się w SALI OPEROWEJ.

Więcej

Kiedy

(Poniedziałek) 6:00 pm - 8:00 pm

Gdzie

Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1

X