luty, 2018

17LUT(LUT 17)9:30 pm18(LUT 18)2:15 am„Kto Łysej zabroni?” - koncert charytatywny9:30 pm - 2:15 am (18) Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

Szczegóły

„Kto Łysej zabroni?” – koncert charytatywny
Miejsce: Klub Muzyczny (poziom -1)
Wstęp: bilet-cegiełka 20 zł (do zakupu przed koncertem)

Magda Kitajewska jest młoda, pełna wiary i niewyobrażalnej mocy. Los kazał jej zagrać w niebezpieczną grę, ale to Ona rozdaje karty i jest na drodze do zwycięstwa. Natomiast My gramy dla Magdy, bo kto Łysej zabroni nie zabronić Nam dla niej zagrać? Póki jeszcze się nie rozmyśliła korzystamy z okazji i organizujemy ten jedyny w swoim rodzaju koncert charytatywny z udziałem niezwykle barwnych, różnorodnych i znanych artystów sceny lubelskiej. Stawiamy na rockową energię, gitarowe, mocne granie i żywą ekspresję improwizowanego jazzu. Jaki jest nasz cel? Zbieramy fundusze na leczenie alternatywne i suplementy diety, które wspomagają Magdę w walce z rakiem piersi (więcej szczegółów poniżej), ale nie tylko.
Chcielibyśmy nieco Was zainspirować i pokazać Wam jak nieszablonową i odważną postawą Magda wykazała się w obliczu tak ciężkiej choroby jaką jest nowotwór złośliwy. Otóż w momencie, gdy na skutek chemioterapii straciła włosy, postanowiła wziąć udział, a następnie udostępnić w internecie „kobiecą” sesję zdjęciową o tytule „Kto Łysej zabroni?”. Sesja ta odbiła się w mediach społecznościowych bardzo pozytywnym echem i pokazała jej odwagę, niezłomność i hart ducha. Zdjęcia dostępne są do wglądu pod poniższym adresem:
http://www.karinaiwanek.pl/blog/kto-łysej-zabroni
Koncert w sobotę 17 lutego poprowadzi niezastąpiony Przemysław Buksiński. Jako pierwszy zespół swój indie-rockowy repertuar zaprezentuje The Underground Man – polsko- brytyjska kapela, która dumnie reprezentuje Lublin na ogólnopolskiej scenie.”
Następnie wystąpi niezastąpiony Mohipisian, który już od 8 lat odczarowuje ambitnego rocka z charakterystycznym dla tej muzyki psychodelicznym sznytem z lat sześćdziesiątych. Po Mohipisian zagra grupa muzyczna, która specjalnie została utworzona na potrzeby tego koncertu – Słoma F.M. Ensemble (Słoma For Magda Ensemble), czyli żywa improwizacja w najczystszej formie z charakterystycznym groove’owym transem i elementami free jazzu. W grupie, która ma w składzie pełną sekcję instrumentów dętych zagrają tak zasłużeni i znamienici muzycy jak Jerzy „Słoma” Słomiński na bębnach czy Karol „Kolor” Gadzało na kontrabasie.

Tego wieczoru wystąpi także kultowy już w Lublinie Backbeat – wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’roll’em w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę.Jako piąta w kolejności wystąpi grająca już od 10 lat, także lubelska Sekta Denta, która łączy jazz z rockiem progresywnym, post-rockiem i muzyką filmową. Kapela min. została laureatem festiwalu Fama 2014 i współpracowała z takimi artystami jak Jacek „Budyń” Szymkiewicz, bracia Kapsa czy Marcin Cichy ze „Skalpela”.

Po tak silnej dawce energii już na afterparty wystąpi świeży elektroniczny duet z lubelskiej wytwórni CBM – Pasożyty.

Line-up:

The Underground Man
Mohipisian
Słoma F.M. Ensemble
Backbeat
Sekta Denta
Pasożyty

Poniżej więcej informacji odnośnie choroby Magdy:
Magda Kitajewska ma 33 lata, która prywatnie jest matką dwójki dzieci: trzyletniego Tymona i półtorarocznej Hani oraz narzeczoną Łukasza Prokopa (muzyk zespołów min. Sekta Denta, Joseph Wieniawski Sextet), zawodowo jest menedżerką w sklepie odzieżowym. W lipcu 2017 roku rozpoczęła się jej najtrudniejsza jak dotychczas walka o własne zdrowie i życie: zdiagnozowano jej guz w prawej piersi – rak piersi potrójnie ujemny, hormonoodporny, trzeci stopień złośliwości, przy którym wszelkie terapie celowane w medycynie standardowej nie wchodzą w grę, zaś silna chemioterapia przedoperacyjna jest jedyną drogą do wyzdrowienia.

Mimo wielu wątpliwości, poddała się leczeniu chemioterapią, nie zamykając się jednocześnie na metody niestandardowe i suplementy. W chwili obecnej Magda przeszła już operację piersi, a następnie – zależnie od dalszych wyników – czeka ją radioterapia.

Magda wygląda i czuje się lepiej niż można byłoby przypuszczać po tak wycieńczającym leczeniu. Niewątpliwie stan jej zdrowia jest w dużej mierze zasługą stosowanej równolegle z chemią suplementacji alternatywnej. Jak ogólnie wiadomo standardowe leczenie jest refundowane z NFZ, niestety nie ma takiej możliwości przy dodatkowej terapii suplementacyjnej i to właśnie na ten cel organizowane są zbiórki funduszy na rzecz Magdy Kitajewskiej. W chwili obecnej Magda zarejestrowana jest w fundacji Sedeka.pl.

Już po drugiej rundzie – najmocniejszej, czerwonej – chemioterapii Magda przekonała się jak znaczącą rolę mogą odgrywać podczas tak toksycznego leczenia alternatywne metody. Suplementacja olejem konopnym CBD (bez działania psychoaktywnego) powstrzymała najbardziej uciążliwe skutki uboczne chemioterapii tj. wymioty, nudności i brak apetytu.

Zbieranie funduszy na alternatywne leczenie stało się koniecznością ze względu na ich wysokie koszty, które przekraczają możliwości finansowe Magdy. Działanie suplementów jest widoczne na co dzień. Przekłada się także na pozytywne wyniki badań i wspomaga Magdę w jej walce, którą z całą pewnością wygra.

Dodatkowo, poza biletem-cegiełką i możliwością zasilenia finansowo puszki kwestarskiej na miejscu koncertu dostępne są 2 możliwości przekazania pieniędzy na zbiórkę na rzecz Magdy Kitajewskiej. Środki pieniężne mogą być gromadzone na koncie w ramach:

1) 1% podatku:

W formularzu PIT należy podać poniższe dane we właściwej kolejności, tj:
numer KRS Fundacji Sedeka: 0000338389
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowym 1%” podać:
11431 – Grupa OPP – Kitajewska Magdalena

2) darowizn pozyskiwanych na realizację zadań Grupy OPP w wyniku indywidualnych apeli kierowanych do z góry określonego adresata. Dowolną darowiznę pieniężną można przekazać na wskazane poniżej konto Fundacji w Alior Bank SA:

Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 132, 00-131 Warszawa
nr konta: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
tytuł przelewu: 11431 – Grupa OPP – Kitajewska Magdalena

Więcej

Kiedy

17 (Sobota) 9:30 pm - 18 (Niedziela) 2:15 am

Gdzie

Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1

X