kwiecień, 2018

27KWI6:00 pm11:30 pmLipali / Luxtorpeda / Holyguns | Czechowice-Dziedzice6:00 pm - 11:30 pm CHACHArnia, Legionów 83A

Szczegóły

Koncert
Lipali / Luxtorpeda / Holyguns
27 kwiecień
Bilety w cenie: 55 zł w przdesprzedaży
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Bilety dostępne od poniedziałku 5 lutego w klubie CHACHArnia.

Bilety można również zakupić wirtualnie dokonując przelew na konto o nr: 45 1090 2590 0000 0001 2288 9554
W tytule prosimy podać: imię i nazwisko z dopiskiem LUXTORPEDA oraz ilość biletów.

Klub muzyczny Chacharnia
Centrum Handlowe
„Stara Kablownia”
Ul.Legionów 83a
Czechowice-Dziedzice

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r. 9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu
w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia
Programu III.

Litza – GŁOS, gitara
Robert Friedrich, gitarzysta, kompozytor, realizator dźwięku i producent muzyczny, pomysłodawca i szef Arki Noego oraz członek grup 2Tm2,3, Kazik Na Żywo i Luxtorpeda. W przeszłości współzałożyciel i wieloletni muzyk grupy Acid Drinkers. Grał również w formacjach Turbo, Creation of Death, Flapjack.
Hans – GŁOS
Przemysław Frencel, wokalista, raper, współzałożyciel i członek grupy hip-hopowej Pięć Dwa Dębiec, od 2011 roku wokalista zespołu Luxtorpeda.
Drężmak – gitara, GŁOS
Robert Drężek, gitarzysta zespołów Luxtorpeda, 2Tm2,3, Arki Noego, Deus Meus, Zespół w Składzie, współpracował z Armią.
Kmieta – bas, GŁOS
Krzysztof Kmiecik, gitara basowa. Muzyk Luxtorpeda, Arki Noego i 2Tm2,3, Zespół w Składzie. Grał również w Armii. Współpracował z Kasią Kowalską i Justyną Steczkowską.
Krzyżyk – perkusja, GŁOS
Tomasz Krzyżaniak, perkusista. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Turbo, Armia, Arka Noego, 2Tm2,3, Stróże Poranka, Trupia Czaszka, Wojciech Hoffmann, Kasia Kowalska. Obecnie Luxtorpeda.
———————————————————————————
LIPALI
Koniec lat 80.i początek 90. upłynęły Tomkowi „Lipie” Lipnickiemu pod znakiem eksperymentów muzycznych – czy to w SHE, czy też u boku Grzegorza Skawińskiego w Skawalkerze. Po tym nadszedł czas na Illusion. Chłopaki od razu odnieśli wielki sukces, fani ich pokochali, ale po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zespół nieoczekiwanie zawiesił działalność.

Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album. Projekt nazywał się Li-Pa-Li i był ogromnym (jakże pozytywnym!) zaskoczeniem dla wszystkich, którzy znali wcześniejsze dokonania Tomka. Muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami jazzująca nie jest bynajmniej tym, do czego przyzwyczaił nas lider rockowej legendy lat 90.

Po pewnym czasie wyszło jednak na jaw, że naszemu śpiewającemu gitarzyście brakuje prawdziwego, rockowego uderzenia! W związku z tym w 2003 roku do Tomka dołączyli Adrian „Qlos” Kulik (ex. TUFF ENUFF) na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.IMTM) na perkusji.

ROZKWIT
Rok później, dokładnie 27 września, wyszła pierwsza płyta Lipali w nowej odsłonie – „Pi”. Jest to swoisty powrót do źródeł muzycznych fascynacji chłopaków. Materiał zawarty na tej płycie jest głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, odnoszącej się do klasyki tego gatunku.

25 czerwca 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. Wybór ten ukazuje, jak różnorodna jest ta płyta. Jednak ci sceptycznie nastawieni słuchacze mogą być spokojni, ponieważ wszystko do siebie pasuje i brzmi jak najbardziej w porządku.

Zespół nie osiada na laurach i cały czas tworzy. Tym samym 27 marca 2009 roku ukazuje się „Trio”. Bo trzecia, bo trzech – i trzy single w ciągu roku. Najpierw „Barykady”, do których powstał teledysk, później „Upadam”, które podbiło serca fanów i ostrzejsze od poprzedników „Ponoć”. Lipali intensywnie koncertowało jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.

W 2011 roku panowie z Lipali zdecydowali się nagrać akustyczne DVD. Na realizację tego wyjątkowego wydarzenia wybrano Teatr Palladium w Warszawie. To tam 16 kwietnia zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

3850
Ponad trzy lata od wydania „Trio” fani musieli czekać, na powrót zespołu do studia. Ale warto było! Po wielu wieczorach spędzonych na tworzeniu materiałów na nową płytę, godzinach nagrań śladów i wokali powstał wreszcie długo oczekiwany krążek. Płyta, na której znalazło się 11 nowych kawałków otrzymała tajemniczy tytuł „3850”. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, czego potrzebują zagorzali fani: rockowy pazur Lipali i bezkompromisowy tekst „Lipy”. Znów jest raz wolniej, raz szybciej, raz radośnie, a raz przejmująco, jak to w życiu. Całości nadają charakter dźwięki banjo, klawiszy i zabawy brzmieniami.

CZWARTY W LIPALI
Pod koniec 2014 roku trio zaczęło rozglądać się za Czwartym. Wymagania były spore – miał grać na gitarze, klawiszach i śpiewać. Kilkaset zgłoszeń później, po wielu godzinach przesłuchań wybór padł na Romana Bereźnickiego, lidera i wokalistę zespołu Lecter. Wiosną zespół w poszerzonym składzie ruszył w trasę koncertową. Zagrał pierwsze dźwięki z nowej płyty, którą zaczął nagrywać latem. Nie zabrakło też starych, dobrze znanych kawałków w nowym brzmieniu, bo zaaranżowanych na dwie gitary.

FASADY
Piąty studyjny album już czteroosobowego Lipali został zarejestrowany latem 2015 roku w Studio DR w Wiśle. Jest to pierwsza płyta, którą zespół nagrał „na setkę”. „Fasady” wydane 20 listopada 2015 roku zaskakują brzmieniem z każdą przesłuchaną piosenką. Oprócz ciężkiego, brudnego rocka, bez którego nie byłoby Lipali, można na niej usłyszeć interesujące, eksperymentalne połączenia muzyczne – są folkowe dźwięki i zaśpiewy, jazzowy lounge czy grunge’owe riffy, jest pogwizdywanie, klaskanie i ryki. Wiele ciekawych, bogatych aranżacji, więcej melodii i harmonii oraz ciężar trudnych pytań zawartych w tekstach Lipy.
———————————————————————————

HOLYGUNS
Historia zespołu tak naprawdę ma swoje korzenie w połowie lat 90 – tych. Obecni członkowie zespołu spotykali się w różnych projektach muzycznych czy też grając wspólnie na ówczesnej niezależnej scenie.

Fascynacje muzyczne, sentyment do dawnych nurtów muzycznych spowodowały, że wiosną 2013 roku grupa przyjaciół zagrała ponownie razem. Dojrzalsi w doświadczenia muzyczne i życiowe, szybko odnaleźliśmy wspólny mianownik aby odreagować codzienne zmagania.
Nazwa Holyguns nie była przypadkowa. Nosi dwuznaczne znamię, tego co przez lata działo się z każdym nas, ale i dowodzi osobistych przemian, wrażliwości jakie zachodzą w nas z biegiem upływu lat…/Grooha/

Owocem krótkiej ale intensywnej współpracy zespołu stał się materiał pełen mocnego brzmienia, z charakterystycznymi dla zespołu mocnymi korzeniami hardcore’u końca lat 90-tych, oparty na wzorcach grup ILLUSION, BIOHAZARD czy BODYCOUNT…

W roku 2015 Holyguns najwiekszą ilością głosów wygrał konkurs na support podczas jesiennej trasy koncertowej Illusion, Afromental, Power of Trinity, jednak w dniu pierwszego koncertu organizator odwołał wydarzenie, tym samym rozwiązując umowy z zespołami…
Zespół nie dał za wygraną niefortunnemu wydarzeniu losowemu. Od roku 2015 zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, wystąpił m.in na FESTIWALU KOLORÓW we Wrocławiu dla wielotysięcznej publiczności czy kilkakrotnie pojawiając się jako support u boku takich zespołów jak ILLUSION, LIPALI, czy TUFF ENUFF.

Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego krążka zatytułowanego BLIZNY połączonego z kampanią społeczną kierowaną działaniami przeciwko przemocy tym samy wspierając osoby będącymi ofiarami przemocy w rodzinach z problemami dysfunkcyjnymi, uzależnieniami…

Więcej

Kiedy

(Piątek) 6:00 pm - 11:30 pm

Gdzie

CHACHArnia

Legionów 83A

X