listopad, 2017

21LIS7:00 pm10:00 pmNAGI KLAUN (The Naked Clown) / Recirquel7:00 pm - 10:00 pm Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego

Szczegóły

Co kryje się za malowaną, wiecznie uśmiechniętą maską klauna? Spektakl NAGI KLAUN (The Naked Clown) przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. Trzeba go zobaczyć i doświadczyć samemu!

Węgierska produkcja NAGI KLAUN (The Naked Clown) to zaproszenie widzów w niezwykłą wędrówkę do wyimaginowanych krain, gdzie znikają powłoki skrywające rzeczywistość. Przewodnikami w tej spektakularnej podróży, której towarzyszy muzyka na żywo i tancerze, są akrobaci współczesnego zespołu cyrkowego Recirquel Company Budapest. Po Budapeszcie, Cannes, Tel-Awiwie i Bogocie, zespół wystąpi w Polsce tylko raz i tylko w Teatrze Wielkim w Łodzi.

NAGI KLAUN (The Naked Clown) / współczesna produkcja cyrkowa
21 listopada 2017, godz. 19.00

***
Spektakl realizowany w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017

***
Polski przekład tekstów i piosenek z przedstawienia NAGI KLAUN:
Anna Butrym

***
Bence Vági stworzył zespół @Recirquel, by udowodnić światu, że mogą powstawać spektakle zacierające granice między teatrem, tańcem i… cyrkiem – wnoszące do świata sztuki nowe wartości równie, a może bardziej, dla widza fascynujące niż każda z tych form oddzielnie.
Twórca i zespół nie musieli długo czekać. Pierwszy spektakl, Nagi cyrk, a później kolejne: „Nagi klaun”, „Paris de Nuit”, „Non Solus” i „Adieu” szybko przyniosły zespołowi i jego twórcy wielkie uznanie krytyki i niezwykłą sympatię widzów i popularność nie tylko na Węgrzech. Zespół systematycznie zapraszany jest na wszystkie ważne festiwale europejskie, a liczne światowe tournées zawsze kończące się sukcesem świadczą niezbicie o słuszności obranej formuły artystycznej.

Więcej

Kiedy

(Wtorek) 7:00 pm - 10:00 pm

Gdzie

Teatr Wielki w Łodzi

Plac Dąbrowskiego

X