kwiecień, 2018

17KWI6:30 pm10:30 pmNe Obliviscaris [AUS], Allegaeon[USA], Virvum[SUI] | RudeboyClub6:30 pm - 10:30 pm RUDEBOY CLUB, 1-GO MAJA 20

Szczegóły

Zespół Ne Obliviscaris jest w trakcie promowania swojego najnowszego krążka pt. „Urn”. Przy okazji pierwszej europejskiej trasy jako headliner, Australijczycy nie ominą bielskiego RudeBoy’a. Jako goście specjalni wystąpią dwie niemniej fenomenalne grupy, czyli Allegaeon oraz VIRVUM.

Otwarcie bram: 18:30
Start: 19:00

Bilety: 35 zł przedsprzedaż/45 zł w dniu koncertu
Miejsca stojące
——————————–
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, oraz w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

—————-
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os – koszt 50 zł
mała loża do 4 os – koszt 20 zł
———————————–
Ne Obliviscaris (Progressive extreme melodic metal (with violin), Melbourne, AUSTRALIA)
Założony w 2003 roku Ne Obliviscaris trafił na scenę koncertową w lutym 2006 roku, by zyskać szerokie uznanie krytyków, przynosząc wiele unikalnych dźwięków, intensywnych występów na żywo i niezwykle utalentowanego składu.

Ne Obliviscaris pochodzi z Melbourne w Australii, jest to sześcioosobowy metalowy zespół składający się ze skrzypiec, 2 gitar, basu, perkusji oraz czystego i ekstremalnego głosu. Inspirowani szerokim wachlarzem nurtów metalu tworzą muzykę o wielu skrajnościach, a ich kompozycje często przekraczają dziesięć minut. Muzyka Ne Obliviscaris jest czasami bardzo techniczna i skomplikowana, a momentami prosta i subtelna, tworzy w ten sposób niezwykle oryginalny gatunek metalu, który sprzeciwia się normalnej kategoryzacji.

Prawie 9 lat po założeniu kapeli i 5 lat po ostatnim demo (którym to zaskarbili sobie niemałe uznanie w metalowym podziemiu) NeO wydał pierwszy długogrający album – „Portal Of I”, który zdobywa rewelacyjne recenzje na całym globie. Po znakomicie przyjętym debiucie, popularność kapeli rośnie i Ne Obliviscaris szybko staje się jednym z bardziej obiecujących zjawisk na australijskiej scenie metalowej.

W czerwcu 2014 wyszedł drugi LP – „Citadel”, który, jak poprzednik, zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez fanów. Po kilku wcześniejszych trasach po Australii, NeO po raz pierwszy promował swój materiał na koncertach w Europie i Ameryce płn, supportując na trasach m.in. Fleshgod Apocalypse, Cradle of Filth. W 2015 grali na większości metalowych festiwali w europie, m.in. Bloodstock (Anglia), Metaldays (Słowacja), Hellfest (Francja), czy na doskonale znanym polskiej publiczności Brutal Assault (Czechy).

27 września 2017 ukazał się „Urn”, po czym NeO niemal od razu ruszył jako headliner w trasę z promocją nowego materiału. Od listopada zeszłego roku, przez kilka następnych miesięcy zespół zagrał ponad 60 koncertów, odwiedzając Amerykę Płn, Australię i Nową Zeladnię oraz Europę.

Albumy:

Portal of I (2012)
Citadel (2014)
Urn (2017)

EP`ki:

The Aurora Veil (2007)
Sarabande to Nihil (2015)
Hiraeth (2015)

https://neobliviscaris.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/NeObliviscarisBand/
__________________________
Allegaeon – (Modern Melodic Death Metal, Denver/Fort Collins, Colorado, USA)

Allegaeon powstał w 2008 roku i początkowo grali tylko małe koncerty w knajpach w okolicy Fort Collins. W sierpniu 2008 wydali samodzielnie pierwszą EP-kę zatytułowaną po prostu „Allegaeon”. Niedługo potem podpisali kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records, by początkiem 2010 roku wejść do studia i nagrać debiutancki album „Fragments of Form and Function”, który został wydany w lipcu 2010. Od tego czasu Allegaeon aktywnie koncertował i regularnie, co ok. 2 lata, wydawał kolejne albumy.
Ich czwarty album pt.”Proponent for Sentience”, wydany we wrześniu 2016 zdobył szerokie uznanie wśród fanów oraz krytyków. Został określony jako „album wielkiej wagi” w nowoczesnym metalu.

Allegaeon gra szeroką gamą stylów i często są określani jako techniczny melodic death metal. W swoje riffy wplatają dużo melodii, czy elementów metalu progresywnego nie tracąc przy tym na ciężkości.

W warstwie tekstowej Allegaeon czerpie wiadrami z tematyki naukowej, czy sci-fi, poruszając takie zagadnienia jak cywilizacja, filozofia, teoria ewolucji, fizyka, biologia, kronika, sztuczna inteligencja, obcy itp.

Skład:
Riley McShane – Vocals
Greg Burgess – Guitar
Michael Stancel – Guitar
Brandon Michael – Bass
Brandon Park – Drums

http://www.metalblade.com/allegaeon/
https://www.facebook.com/Allegaeon/_______________________
Virvum (Death Metal, Zurich, Switzerland) – został założony przez Bryana Bergera oraz Nica Gruhna w 2007 r. w Zurichu. Jako swoją inspirację szwajcarzy wymieniają twórczość takich zespołów jak Necrophagist, Vital Remains, Chimaira, czy Animals As Leaders. Do 2016 Virvum miał na koncie 2 single, a wrześniu 2016 ukazał się debiutancki album – mocarny „Illuminance”.

Skład:
Bryan Berger – Vocals
Nic Gruhn – Guitars
Diego Morenzoni – Drums
Toby Koelman – Guitars
Arran McSporran – Bass (Session)

https://virvum.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/virvum/


https://www.youtube.com/c/VIRVUM

Więcej

Kiedy

(Wtorek) 6:30 pm - 10:30 pm

Gdzie

RUDEBOY CLUB

1-GO MAJA 20

X