grudzień, 2017

03GRU7:00 pm10:00 pmPaula i Karol / 03.12 Olsztyn / Nowy Andergrant7:00 pm - 10:00 pm Nowy Andergrant, ul.Kołobrzeska 32

Szczegóły

Po wydaniu swojej najnowszej płyty “Our Town”, Paula i Karol znów ruszają z koncertami w Polskę. Choć ostatnio cześciej koncertowali za granicami kraju, teraz, wraz z towarzyszącym im zespołem, odwiedzą 9 polskich miast, prezentując świeży materiał i przypominając starsze, dobrze znane kompozycje. Występy polsko-kanadyjskiego zespołu to moc energii, świetne piosenki i doskonali muzycy.

W tym roku olsztyńska publiczność poznała Paula i Karola dzięki niezwykle udanym koncercie na Olsztyn Green Festival. Wracają więc, z całym zespołem, na swój pierwszy koncert klubowy do Nowego Andergantu. Nie możemy się doczekać i serdecznie zapraszamy!

⚡️⚡️⚡️
03-12-2017 Nowy AnderGrant,godz.20.00
Bilety: 25/35 zł w dniu koncertu
Going: http://going.pl/paula-i-karol-olsztyn
Ekobilet: https://ekobilet.pl/kurpisz-impresariat/paula-i-karol—-olsztyn-1509037468966/227157-bilety-na-koncert
Bilety dostępne w klubie,Sarmacie,Rockfanie i na www.andergrant.com.


///////////////////////////////////////////////////

PAULA I KAROL // OUR TOWN TOUR

Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary
dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Sprzedają płyty na całym świecie – poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce – ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia.
„Our Town”
Przez dwa lata Paula i Karol pisali piosenki „międzymiastowo”, wszędzie, gdzie się dało:
w Warszawie, na Warmii, w Konstancji, w Berlinie i w Hamburgu. W mailach i smsach, podczas rozmów na Skype. Byli nawet gotowi zrobić płytę tylko we dwoje. W końcu jednak do zespołu powrócił Igor Nikiforow, który poza graniem na perkusji zajął się także produkcją nagrań.
Obecność Igora i basisty Staszka Wróbla znacząco wpłynęła na charakter i koloryt nowej płyty.

W efekcie powstała najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta zespołu. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.

Obserwuj PiK na FB: http://bit.ly/2yfeByb
I na Instagramie: http://bit.ly/2xAXFR2

Więcej

Kiedy

(Niedziela) 7:00 pm - 10:00 pm

Gdzie

Nowy Andergrant

ul.Kołobrzeska 32

X