grudzień, 2017

16GRU8:00 pm11:00 pmPodwórkowi Chuligani & Molly Malones - Ucho, Gdynia8:00 pm - 11:00 pm Klub Muzyczny Ucho, ul. Św. Piotra 2

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na XX lecie zespołu Podwórkowi Chuligani, który odbędzie się w gdyńskim klubie Ucho już 16 grudnia 2017 roku. U boku płocczan wystąpi folkpunkowcy z Molly Mallones i trójmiejska załoga ska – Pomorska 68. Startujemy o 20:00. Do zobaczenia!

♫ PODWÓRKOWI CHULIGANI (ska punk – Płock)
https://www.facebook.com/podworkowi/

Podwórkowi Chuligani to firma znana na krajowej scenie punk i ska od wielu lat. Zespoł doskonale znany jest fanom za sprawą niezliczonej ilości hitów którymi naszpikowane są kolejne wydawnictwa grupy. Swój pierwszy album o tytule „Powrót na ulicę” Podwórkowi Chuligani nagrali w 1999 roku, a jego wydawcą była firma Jimmy Jazz Records podobnie jak w przypadku drugiego krążka o tytule” Ciężko jest”, który pojawił się trzy lata później. Trzeci album o tytule „Na pohybel” ujrzał światło dzienne za sprawą Lou & Rocked Boys w roku 2010 po przerwie spowodowanej zawieszeniem działalności zespołu. Od tamtej pory Chuligani praktycznie bez przerwy obecni są na krajowej scenie i właśnie w 2017 roku obchodzą swoje 20-lecie co postanowili podkreślić kolejnym, tym razem samodzielnie wydanym, albumem.

♫ MOLLY MALONES (folk punk – Giżycko)
https://web.facebook.com/MollyMalonesGizycko/

Molly Malone’s to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory. Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

♫ POMORSKA 68 (ska rocksteady – Trójmiasto)
https://web.facebook.com/pomorska68/

Zespół POMORSKA 68 powstał w sposób spontaniczny. Tym niemniej gra. Muzycy są przekonani, że im wolno, więc może dlatego nie grają szybko. Ponadto z premedytacją grają cicho, wiedząc, że i tak wkrótce będzie o nich głośno.

Więcej

Kiedy

(Sobota) 8:00 pm - 11:00 pm

Gdzie

Klub Muzyczny Ucho

ul. Św. Piotra 2

X