marzec, 2018

08MAR7:30 pm10:30 pmSolidarność jest kobietą 2018. Koncert i wystawa Marty Frej.7:30 pm - 10:30 pm B90, Elektryków

Szczegóły

Zapraszamy do udziału w II-ej edycji koncertu charytatywnego pt. „Solidarność jest kobietą”.
Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na rzecz gdańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet.
Podczas koncertu w Klubie B90 będzie można spotkać się ze znaną graficzką Martą Frej i obejrzeć Jej prace. Dodamy, że Marta specjalnie dla nas zaprojektowała plakat promujący koncert.

Centrum Praw Kobiet to instytucja, która od ponad dwudziestu lat działa na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie. W swoim działaniu CPK kieruje się przekonaniem, że prawa kobiet są niezbywalną, integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka, a przemoc wobec kobiet (niezależnie od tego, czy sprawcą jest osoba prywatna, grupa społeczna czy państwo) stanowi naruszanie tych praw.

Od dwóch lat, niestety, CPK zostało pozbawione dotacji i od tamtej pory utrzymuje się wyłącznie z darowizn i wpłat osób prywatnych. Cały zespół CPK – psycholożki i psychoterapeutki, prawnicy/prawniczki i osoby pierwszego kontaktu od dwóch lat pracują wolontaryjnie udzielając porad i wsparcia kobietom doświadczającym przemocy. Dlatego chcemy i powinniśmy pomóc. W ubiegłym roku w Dniu Kobiet zorganizowaliśmy koncert w Klubie B90. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy wówczas kwotę, która pokryła półroczne koszty utrzymania biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku.

Liczymy, że i tym razem wesprzecie działalność CPK, dlatego już dziś zapraszamy- rezerwujcie sobie wieczór 8 marca (czwartek) i wpadajcie do Klubu B90!
Bilety na koncert będzie można kupić zarówno przez Internet jak i w dniu koncertu przy wejściu do Klubu.

Na scenie pojawią się:
– Pochwalone
– Moose The Tramp
– El Banda
– Tymon Tymański
Ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje.
Obserwujcie więc wydarzenie – kolejne informacje wkrótce!

Możecie również wesprzeć organizację całego przedsięwzięcia – druk plakatów, ulotek, catering dla zespołów i wszystko to, o czym nawet jeszcze nie myślimy – stała zrzutka na cele stowarzyszenia FeBRa: https://zrzutka.pl/jazhse
Z góry dziękujemy!

Więcej

Kiedy

(Czwartek) 7:30 pm - 10:30 pm

Gdzie

B90

Elektryków

X