październik, 2017

26PAZ7:00 pm9:30 pmTEDE & Sir Mich "skrrrt" / Kraków / Klub Studio / 26.10.20177:00 pm - 9:30 pm Klub Studio, Klub Studio

Szczegóły

TEDE & SIR MICH „SKRRRT” / godz. 19:00
Support: GKI Familia
Klub Studio, ul. Budryka 4
bilety:
40 zł przedsprzedaż do 20.10
50 zł od 21.10
Bilety kolekcjonerskie dostępne w Klub Gwarek (ul. Reymonta 17) i Klub Filutek (ul. Rostafińskiego 10) na terenie Miasteczka AGH.
online:
http://www.ticketpro.pl/artist/1987496-tede-bilety.html
https://www.ebilet.pl/muzyka/hip-hop-rap/tede/?partner=academica

******
Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku.

Jeśli hermetyczne środowisko ulicznego hip-hopu za coś go nie lubiło, to na pewno nie za to, że nagrywał słabe piosenki. Chodzi o coś innego. Twórczość Tedego przerzuciła dziewiczy most między rapem undergroundowym a komercyjnym, wzorowanym na dokonaniach starszych kolegów zza Oceanu. Pieniądze nie parzyły go w ręce. Nie żenowały go także projekty, które wykraczały poza wąski horyzont niepisanego kodeksu “ulicy”. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że został wyklętym poetą betonowych podwórek. W pewnym momencie Tede poszedł w lans i medialną kreację – i był z tego zadowolony.

W 2000 roku rozpoczął prace nad debiutanckim wydawnictwem. W 2001 roku ukazał się jego pierwszy singel zatytułowany “Wyścig szczurów”, promujący płytę “S.P.O.R.T.”. Z tego krążka pochodzi także utwór “Drin za Drinem”, którego tekstu nie przytoczymy ze względu na wrodzoną wstrzemięźliwość.

2002 to rok założenia wytwórni płytowej Wielkie Joł. Jej nakładem ukazał się album o wymownym, prowokacyjnym tytule “3H – Hajs, Hajs, Hajs”. Potem było już tylko gorzej, oczywiście z punktu widzenia konserwatywnego skrzydła słuchaczy. Gościnny udział na płycie Natalii Kukulskiej oraz utwór “Jak żyć” (“Notes”, 2003), zawierający sample partii wokalnych Zdzisławy Sośnickiej, ostatecznie osadziły Tedego w nurcie muzyki popularnej.

W 2004 roku nastąpił zwrot Tedego w stronę pozamuzycznych projektów. Wytwórnia Wielkie Joł zrealizowała serię programów telewizyjnych pt. “Bezele”, emitowanych w telewizji muzycznej Viva Polska. Sukces autorskiego programu pociągnął za sobą dalsze propozycje filmowe. Tede wystąpił w filmie “Francuski Numer” oraz serialach “Kryminalni” i “Niania. Ma też doświadczenie dubbingowe – użyczył głosu do filmów “Zebra z Klasą” oraz “Wojownicze żółwie Ninja”. W 2008 roku był jednym z jurorów w pierwszej edycji programu “Fabryka Gwiazd”. Obecnie prowadzi program motoryzacyjny “Operacja Tuning”, który nadaje stacja TVN Turbo. Jest również współwłaścicielem marki odzieżowej PLNY Textylia.

Tede został laureatem wielu nagród, wśród których warto wymienić Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a występ na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009 zawdzięcza nominacjom w dwóch kategoriach: “Artysta roku” i “Płyta roku” za album “Ścieżka Dźwiękowa”. W 2010 roku otrzymał „Superjedynkę” na Festivalu w Opolu w kategorii Hip-hop.

GKI Familia jak sama nazwa wskazuje jest to grupa ściśle związanych ze sobą osób, nie tylko mc’s. Korzenie Familii sięgają lat dziewięćdziesiątych. Należy zaznaczyć że grupa ta powstała z dwóch składów pochodzących z jednego osiedla mieszczącego się na krakowskim śródmieściu a mianowicie z Gki składu i SRT (StaleRymujemyTeksty). Do ostatecznej fuzji doszło w latach 99/2000. Za ich debiut sceniczny przyjmuje się koncert na premierze filmu 8 MILA 17 stycznia 2003 roku. Dziś w nieco okrojonym słkadzie ale równie śilni, jak nie śilniejśi, obóz reprezentują
Jota a.k.a. JotAeNEKa, SOLO i SMOKU-świeża krew wśród dinozaurów krakowskiego podziemia. Albumy których możemy posłuchać to:
GKI Epidemia z 2006r (wspólna epka Familii) oraz pojedyncze projekty takie jak:

JOTA: „
JotAeNEKa Fuzja Talentów” (2007r),
„eF-Te II Mixtape JotAeNEKa” (2010r),
„Manual Kant Mixtape” (2012r),
„Konsekwentnie” (2016r)

SOLO:
„To jest Intro – SoloMixtape” (2014r)

Obecnie Jota skończył kolejny projekt zatytułowany „Konsekwentnie” a to jeden z singli promujący tą płytę

Więcej

Kiedy

(Czwartek) 7:00 pm - 9:30 pm

Gdzie

Klub Studio

Klub Studio

X