wrzesień, 2022

14WRZ6:30 pm11:45 pmVisions Of Atlantis, Xandria + Ye Banished Privateers / 14 IX 2022 / Wrocław6:30 pm - 11:45 pm Akademia, ul. Grunwaldzka 67

Szczegóły

🇵🇱 Gwiazdy symfonicznego metalu połączą siły na serię europejskich koncertów w ramach trasy „Symphonic Metal Nights”! Ostatnie posty w social mediach Xandrii pozwalają sądzić, ze zespół pracuje nad nowym wydawnictwem i już niebawem usłyszymy jego pierwszą zapowiedź! Visions of Atlantis premierę ma za to świeżo za sobą. 13 maja ukazał się ósmy studyjny krążek zespołu – „Pirates”, wydany przez Napalm Records.

Visions Of Atlantis oraz Xandria wystąpią we wrocławskim klubie Akademia już 14 września 2022 roku! W roli supportu zespołów zagra szwedzka grupa Ye Banished Privateers.

🇬🇧 Visions Of Atlantis and Xandria will perform in 'Akademia’ club, Wrocław on September 14th 2022! Their supporting act will be a swedish group Ye Banished Privateers.

𝗩𝗜𝗦𝗜𝗢𝗡𝗦 𝗢𝗙 𝗔𝗧𝗟𝗔𝗡𝗧𝗜𝗦 🇦🇹 symphonic power metal:

Jest epicko, melodyjnie, czasem romantycznie, a czasem melancholijnie i delikatnie. Bywa też dość mrocznie i tajemniczo, niczym w micie o Atlantydzie, którym fascynacja przyczyniła się do powstania zespołu. Interesujących barw utworom grupy nadają kapitalne wokale żeńskie (Clémentine Delauney) i męskie (Michele „Meek” Guaitoli). Symfoniczny power metal Visions Of Atlantis jest jakości światowej i bez cienia przesady można Austriaków stawiać w lidze mistrzów gatunku, chociażby obok gigantów z Nightwish, których muzyka także była bodźcem do narodzin grupy. Tematy marynistyczne są nieodłączną częścią liryków Visions Of Atlantis. W 2022 roku formacja sprezentowała melomanom kilkanaście opowieści o piratach, które złożyły się na ósmy studyjny album, zatytułowany wymownie „Pirates”.

🔗 https://www.facebook.com/visionsofatlantisofficial
🔗 https://www.youtube.com/watch?v=NN7eGh86-WQ
🔗 https://www.instagram.com/visionsofatlantis/

𝗫𝗔𝗡𝗗𝗥𝗜𝗔 🇩🇪 symphonic metal:

Niemiecka Xandria narodziła się w 1994 roku po tym, jak gitarzysta i główny kompozytor kapeli, Marco Heubaum, zakochał się w muzyce Paradise Lost i Tiamat. Z czasem jednak zespół ewoluował stylistycznie, by w końcu stać się legendą symfonicznego metalu.

Obecnie można powiedzieć, że kapela z Bielefeldu gra w tej samej lidze, co Nightwish, Epica, czy Within Temptation. Choć w utworach Xandria nie stroni też od elementów gotyckich, a nawet wziętych z alternatywnego rocka. Znakiem szczególnym niemieckiej ekipy odkąd ukształtował się styl jej muzyki, były (i są) piękne żeńskie wokale oraz imponujące orkiestracje. Na wydanej w 2017 roku siódmej studyjnej płycie „Theater Of Dimensions” uwagę przykuwa piękny sopran, który należy do Holenderki Dianne van Giersbergen. Warto dodać, że to pierwsza płyta Xandrii, która przebiła się do Top 20 notowania albumów w Niemczech.

🔗 https://www.facebook.com/xandriaofficial
🔗 https://www.youtube.com/watch?v=VMVOwH2exHs
🔗 https://www.instagram.com/xandria_official/

🎟 𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀:
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)

🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Więcej

Kiedy

(środa) 6:30 pm - 11:45 pm

Gdzie

Akademia

ul. Grunwaldzka 67

X