kwiecień, 2021

09KWI8:00 pm11:00 pmWrekmeister Harmonies (last gig!)/ Fleshworld/ [::]/ 09.04.20218:00 pm - 11:00 pm Klub Hydrozagadka, Klub Hydrozagadka

Szczegóły

Agencja Deerhunter Booking serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert do Hydrozagadki.

☩ WREKMEISTER HARMONIES – (Chicago) – pastoral doom / drone / experimental

https://www.facebook.com/wrekmeisterharmonies23
https://wrekmeisterharmonies.bandcamp.com/
„Live:
https://www.youtube.com/watch?v=_rtAFiHlFtA

Wrekmeister Harmonies to zjawiskowy projekt muzyczny rodem z Chicago. Nazwa grupy wywodzi się wprost od pamiętnego filmu węgierskiego reżysera Béli Tarra. Na czele formacji stoi producent i kompozytor JR Robinson, a jego stałą i najbliższą współpracowniczką jest multiinstrumentalistka Esther Shaw. Duet oscyluje wokół ciężkich brzmień post-rockowych, doom metalowych, noise’u, muzyki minimalistycznej czy też drone. Sami wykonawcy definiują się jako „pastoral doom”. Ich spektrum artystycznych poszukiwań jest niezwykle szerokie, podobnie jak lista muzyków współpracujących z grupą na przestrzeni lat (m.in. Ken Vandermark, Thor Harris, Jamie Stewart czy David Yow). Wrekmeister Harmonies to bez wątpienia jedna z najoryginalniejszych formacji w rejonach mocnej, metalowej awangardy.

☩ FLESHWORLD – (Kraków) – dark hardcore

https://www.facebook.com/fleshworld
https://fleshworldpl.bandcamp.com/
„Currents And Tides”
https://www.youtube.com/watch?v=Ds3yhjeHGmI

Pięciosobowy zespół z Krakowa, poruszający się w tematyce niepewności, zmian, nieoczywistego piękna i nienazwanych emocji. Fleshworld to nieprzyjemny, hałaśliwy i melodyjny post-hardcore, przywołujący nostalgię, żal i niepokój.

Fleshworld powstał w 2010 roku jako elektroniczno – post-rockowy duet. W każdym kolejnym wcieleniu, zespół stopniowo odchodził od pierwotnie obranego kierunku, tworząc muzykę coraz cięższą, niepokojącą i coraz bardziej agresywną.

W 2019 ukazał się drugi album “The Essence Has Changed, but the Details Remain”. Płyta łączy elementy blackened hardcore z melancholijnym screamo i psychodeliczną improwizacją.

☩ [: :] 4 DOTS – (Warszawa) – post something / post something else

https://www.facebook.com/that4dots
https://4dots.bandcamp.com/

[::] znani też jako 4dots to trio grające instrumentalną mieszankę ciężaru, ambientu, transu i post-postu, zamykające swoje dźwiękowe wypowiedzi w 8-15minutowych kompozycjach, które w swojej rozpiętości zawierają kilka wyznaczników różnych gatunków muzycznych, przy czym żadnego klasycznego. Zespół dzielił scenę m.in. z Obscure Sphinx, Rosk, Merkabah, Ketha czy Tides From Nebula a także supportował God Is an Astronaut na ich trasie w 2019 roku na koncercie we Wrocławiu. Po dobrze przyjętym „aux::in” w końcówce 2019 r. światło dzienne ujrzy drugi krążek „XIXIX” zarejestrowany w Raven Studio pod okiem Andrzeja Dziadka. 4dots zaprezentują w całości nowe dźwięki z drugiej płyty. Na żywo [::] tworzy potężny monolit, od pierwszej do ostatniej nuty.

Bilety: 50/60 – https://goout.net/pl/bilety/wrekmeister-harmonies+fleshworld+4dots/sayf/

Więcej

Kiedy

(Piątek) 8:00 pm - 11:00 pm

Gdzie

Klub Hydrozagadka

Klub Hydrozagadka

X