marzec, 2018

23MAR7:00 pm11:30 pmWunder Wave 87 Angelic Upstarts, Red Alert, Bulbulators, Royal7:00 pm - 11:30 pm Magnetofon, ul. Zgierska 26A

Szczegóły

WUNDER WAVE 87
„Nie! Dla Rasizmu i Homofobii!
wystąpią:
ANGELIC UPSTARTS – legenda punk rocka z South Shiels (Wlk.Brytania)
RED ALERT – klasyka street punka z Sunderland (Wlk.Brytania)
BULBULATORS – punk rock z Górnego Śląska (Polska)
ROYAL SPIRIT – punk rock z Łodzi (Polska0

ANGELIC UPSTARTS
Znani są z zaangażowanego przekazu, przywiązania do klasy robotniczej, lewicowych przekonań i łączenia punk rocka z elementami white reggae..
Początki istnienia zespołu sięgają 1977 roku kiedy to pochodzący z South Shields (mała mieścina w północnej Anglii nieopodal Newcastle) Thomas „Mensi” Mensforth po obejrzeniu koncertu The Clash postanowił założyć własny zespół. Wkrótce dołączyli do niego: Raymond „Mond” Cowie (gitara), Steve Forsten (bas) oraz Decca Wade (perkusja). W 1978 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel Angelic Upstarts „The Murder Of The Liddle Towers” wydany własnym sumptem. Niedługo po wydaniu singla zespołem zainteresował się Jimmy Pursey (wokalista Sham 69) i zaproponował Angelic Upstarts wydanie pod szyldem Polydor albumu.

Niestety z powodu sprzeczki z szefem ochrony biura Polydor umowa nie doszła do skutku i grupa ostatecznie podpisała kontrakt z Warner Bros na nagranie dwóch płyt. Pierwsza z nich pod tytułem „Teenage Warning” została wydana w 1978 roku. Rok później ukazał się następny album „We Gotta Get Out Of This Place”. Jednak najlepsze lata i płyty zespołu miały nadejść wraz z początkiem ósmej dekady XX wieku.
Dzięki tak znakomitym albumom jak „2.000.000 Voices” wydany przez EMI w 1981 r. czy „Reason Why” z 1983 r. Angelic Upstarts na stałe zagościli w panteonie największych gwiazd punk rocka. To właśnie z płyty „Reason Why?” pochodzi ballada „Solidarity” dedykowana polskim robotnikom. Z kolei inspiracją do napisania w 1982 roku utworu „Victory For Poland” było ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. Ostatnim wydawnictwem Angelic Upstarts
pozostaje album „Bullingdon Bastards” z 2015 roku.

RED ALERT to jeden z pierwszych angielskich zespołów Oi! punk.
Grupa powstała w Sunderland w maju 1979 roku z inicjatywy
nieżyjącego gitarzysty Tony Van Frater’a. W pierwszym składzie
zespołu znaleźli się: wokalista Steve „Cast Iron” Smith, basista
Gaz Stuart i perkusista Dona. Kwartet zadebiutował podczas karnawału w Sunderland a w ich repertuarze przeważały covery
The Clash i U.K.Subs. Ich pierwszym wydawnictwem była EP’ka
„Third And Final” wydana w nakładzie 250 sztuk. Utwór „SPG”
z ich drugiego dema ukazał się na składance „Carry On Oi!”
Za namową Gary Bushell’a Red Alert podpisał kontrakt z No Future Records dla której zespół nagrał debiutancki album „We’ve Got The Power” w 1983 roku oraz cztery EP’ki: „In Britain”, „Take No Prisoners”, „City Invasion”, „There’s a Guitar Burning”.
W 1985 roku Red Alert zawiesił działalność na 5 lat. W międzyczasie Tony i Matty udzielali się w zaprzyjaźnionej grupie
Red London. W 1990 roku Red Alert wznowił działalność w oryginalnym składzie. Dwa lata później ukazała się ich druga
płyta „Blood Sweat’N’Bears” wydana przez niemiecką wytwórnię
Nightmare Records. Pomimo różnych zawirowań grupa istnieje
do dzisiaj. Ich dyskografia liczy 7 albumów studyjnych
Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco:
Steve „Cast Iron” Smith – wokal, Mick Jones – gitara,
Dave Jones – bass, Axel Klempin – perkusjBULBULATORS
Kapela powstała w 1989 roku z inicjatywy gitarzysty Artura Latosińskiego (Buraka),który wcześniej udzielał się w formacji Ramzes & The Hooligans. Należą do czołówki zespołów grających melodyjny punk’77 w Polsce. Na ich dorobek fonograficzny składa się siedem płyt studyjnych oraz składankowy album „Deja Vu” wydany jedynie na winylu i zawierający najlepsze nagrania z ich pierwszych czterech płyt. BULBULATORS grali u boku takich kapel jak: The Damned, 999, The Business, Angelic Upstarts,, U.K.Subs, The Vibrators, U.S.Bombs, G.B.H. Zaliczyli też kilkanaście zagranicznych występów m.in. w Wlk.Brytanii, Francji, Norwegii, na Węgrzech.
Często goszczą też na festiwalach ( „Anti Fest”,”Pod Parou”, „Mighty Sounds”) u naszych południowych sąsiadów.

ROYAL SPIRIT -to punk rockowa kapela z Łodzi. Skład skrystalizował się w lutym 2014 roku i od samego początku grupę tworzą: Vito – gitara, Pix – bas, Asłan – bębny i Jelon – wokal. Latem 2014 światło dzienne ujrzał mini album „Totalnie drętwa epka”, a w marcu 2016 ukazuje się album „Alko Komando”. Zespół stara się grać jak najwięcej koncertów, czasem nawet gra prawie równo.

Bilety w cenie 70 PLN (przedsprzedaż) i 80 PLN (w dniu
koncertu)

Więcej

Kiedy

(Piątek) 7:00 pm - 11:30 pm

Gdzie

Magnetofon

ul. Zgierska 26A

X