Dianne Reeves Ladies’ Jazz Festival 2015 Gdynia

Opublikowano: 16 lipca, 2015
Dianne Reeves Ladies’ Jazz Festival 2015 Gdynia

Dianne Reeves należy do ścisłego grona największych sław kobiecego jazzu naszych czasów.

Ma na swoim koncie rekord, którego żadna inna dama jazzu nie osiągnęła: trzykrotnie rok po roku zdobyła największy laur za swoją płytę – muzycznego Oscara, jakim dla wszystkich w branży muzycznej jest nagroda Grammy!

Do dziś, dosłownie – bo ostatnią statuetkę Grammy przyznano tej artystce w tym roku!, ma tych nagród aż pięć! To dowód wielkiej klasy, nieprzemijającego rozwoju, wspaniałego wyczucia interpretacji i doboru materiału. To dowód, że ta dekada należy naprawdę do niej…

Dianne Reeves potrafi naprawdę wszystko: na ostatniej,  nagrodzonej Grammy płycie „Beautiful Life” fenomenalnie łączy elementy jazzu z nowym R&B, muzyką latynoską, a nawet popem. Prezentuje całe spektrum od jazzu po pop, od swoich interpretacji Boba Marleya i Fleetwood Mac po własne kompozycje. Pracuje z (uwielbianymi nie tylko w Polsce) Esperanzą Spalding, Richardem Bona, Gregorym Porterem i wieloma innymi potęgami muzyki jak choćby George Duke.

Artystka po raz pierwszy wystąpiła na Ladies’ Jazz Festival, po raz pierwszy odwiedziła Gdynię i dała wspaniały koncert na dziesięciolecie jedynego festiwalu dam jazzu w tej części wszechświata: 14 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni należał do wspaniałej Dianne Reeves.

[mat.pras.]

Foto Tomasz Zasiński