THE BROWNING | SILENT SCREAMS | CAPTURE THE CROWN | WALKING WITH STRANGERS | 14.12.2015 | HYDROZAGADKA

Opublikowano: 15 grudnia, 2015
THE BROWNING | SILENT SCREAMS | CAPTURE THE CROWN | WALKING WITH STRANGERS | 14.12.2015 | HYDROZAGADKA

WALKING WITH STRANGERS (progressive metalcore/Szwecja)
https://www.facebook.com/wwsmetal

Zespół założony w 2007 w Trollhättan został szybko okrzyknięty jednym z największych talentów szwedzkiej sceny metalcore. Po dwóch latach działalności wydali EP-kę „Buried, Dead And Done”, a w 2011 roku debiutancki album „Hardships”.

Ku rozpaczy wielu fanów WWS zdecydowali zakończyć działalność w 2013 roku, na szczęście w tym postanowieniu wytrwali tylko rok – w czerwcu 2015 roku premierę miał album „Terra”.

Ich brzmienie to unikalny, bardzo techniczny progresywny metalcore, który zdecydowanie wyróżnia się na tle całego gatunku.

 

CAPTURE THE CROWN (metalcore/post-hardcore/Australia)
https://www.facebook.com/capturethecrown

Australijczycy z Capture the Crown niesłychaną sławę zyskali w 2011 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego singla “You Call That a Knife? This Is a Knife!”. Nagranie zyskało niezwykłą popularność, dzięki czemu kapela podpisała kontrakt z Sumerian Records.

Na koncie grupa ma dwa albumy “‘Til Death” (2011) i wydany po zmianach kadrowych „Reign Of Terror” (2014). W 2013 roku zespół wziął udział w Scream Like You Mean It Tour razem z m.in. Story of the Year i Like Moths to Flames.

Nazywani australijskim Asking Alexandria.

SILENT SCREAMS (metalcore/post-hardcore/UK)
https://www.facebook.com/silentscreamsband

Kwintet z Coventry pokazał się światu debiutując krążkiem „When It Rains” wyprodukowanym przez Joey’a Sturgisa (Devil Wears Prada, Asking Alexandria, Miss May I). Debiut wypadł na tyle okazale, że trafili pod skrzydła słynnej wytwórni Artery Recordings. Na koncie mają trasy u boku m.in. Chelsea Grin, Suffokate, Crossfaith i Buried In Verona.

Silent Screams budują songwriting wokół świetnie uzupełniających się wokalistów – Toma Craig’a i Joey’a Heywooda, którzy tworzą jeden z lepszych duetów wokalnych w post hc/metalcore.

THE BROWNING (deathcore/experimental/USA)
https://www.facebook.com/TheBrowningOfficial

Kwartet z Kansas City, który jako jeden z pierwszych zaczął łączyć metalcore i deathcore z EDM stosując patenty z takich gatunków jak hardstyle, trance, electronica czy dubstep. Swoje oryginalne brzmienie łączą z tekstami o tematyce sci-fi, zombie, czy wampirów.

Jak wiele kapel zaczynali od EP-ek wydawanych DIY, żeby w 2011 doczekać się debiutanckiego albumu „Burn This World” wydanego dla Earache Records. Dwa lata później ukazał się krążek „Hypernova”.

W maju tego roku rozpoczęli pracę nad nowym albumem, który prawdopodobnie ukaże się dopiero w 2016, ale nowe utwory pojawią się na jesiennej i zimowej trasie!

[mat.pras.]

Foto Stanisław Wadas