styczeń, 2023

22STY6:00 pm6:00 pmBASIA, 22.01.2023, Stary Maneż (Gdańsk) (ZMIANA TERMINU)6:00 pm - 6:00 pm Stary Maneż, Wrzeszcz Garnizon, ul. J. Słowackiego 23

Szczegóły

TIMETABLE:
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00

BILETY – bit.ly/Basia_Bilety2023

Drodzy,

w uzupełnieniu wcześniejszych komunikatów, pragniemy poinformować o nowych datach koncertów Basi Trzetrzelewskiej w Polsce. Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowują swoją ważność dla nowych terminów:

► Basia Trzetrzelewska, Klub Stodoła (wcześniej: 22 maja 2020, 22 maja 2021, 25 maja 2022) → 20 stycznia 2023
► Basia Trzetrzelewska, Klub Wytwórnia, Łódź (wcześniej: 21 maja 2020, 29 maja 2022) → 21 stycznia 2023
► Basia Trzetrzelewska, Stary Maneż, Gdańsk (wcześniej: 21 maja 2021, 26 maja 2022) → 22 stycznia 2023

Przesyłamy również krótki list od Basi:

„Kochani,
naprawdę brak mi słów aby wyrazić jak bardzo
jest mi przykro, że jestem zmuszona odwołać
moje majowe koncerty w Polsce.
Te występy były odłożone już dwa razy z
powodu pandemii, ale czekałam na nie
cierpliwie i cieszyłam się na podobne
wzruszenia, które doświadczyłam na ostatniej
trasie w moim kraju. Koncerty w Polsce są dla
mnie zawsze najważniejsze!
Niestety, tym razem to ja padłam ofiarą
kiepskiego zdrowia.
Mam jednak cichą nadzieję, że moje problemy
szybko miną i spotkamy się na koncertach za
kilka miesięcy, z tą samą energią, optymizmem
i co najważniejsze – silnym głosem!
Pozdrawiam was serdecznie, proszę o
wybaczenie i … obiecuję się poprawić 🙂 –
Basia Trzetrzelewska”

Do zobaczenia w styczniu 2023!

****************************************************************************

26 maja 2022 w Klubie Stary Maneż w Gdańsku wystąpi Basia Trzetrzelewska! Polska artystka o światowej sławie zaprezentuje warszawskiej publiczności swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu studyjnego „Butterflies”. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży!

Basia Trzetrzelewska, polska wokalistka mieszkająca w Wielkiej Brytanii, wykonuje muzykę będącą fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów, połączonych z R&B i rockiem. Jej dotychczasowe albumy ‘Time and Tide’, ‘London Warsaw New York’, ‘The Sweetest Illusion’, ‘It’s That Girl Again’ oraz „Butterflies” osiągnęły międzynarodowy sukces.

Początki scenicznej kariery Basi i Danny’ego White’a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny’ego) – „Whose Side Are You On?”, w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem był wydana rok później płyta „Matt’s Mood”.

W 2018 roku, po dziewięciu latach przerwy, światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany „Butterflies”. Płytę promował singiel „Matteo”, będący klasycznym wcieleniem Basi – energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący „Bubble” oraz spokojny utwór „Butterfly”, w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem „No Heartache” Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją “Where’s Your Pride” w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej “Liang and Zhu”. Napisane przez Basię teksty na płytę „Butterflies” to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem. Nie inaczej było w przypadku „Butterflies”.

W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiągnięcia artystyczne.

22 stycznia 2023, Stary Maneż (Gdańsk)

Bilety: bit.ly/Basia_Bilety2023

od 139 PLN

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Więcej

Kiedy

(Niedziela) 6:00 pm - 6:00 pm

Gdzie

Stary Maneż

Wrzeszcz Garnizon, ul. J. Słowackiego 23

X