CANDY DULFER - Koncert Na Rzecz Fundacji Oko w Oko z Rakiem

05CZE6:00 pm9:00 pmCANDY DULFER - Koncert Na Rzecz Fundacji Oko w Oko z Rakiem6:00 pm - 9:00 pm NOSPR

Szczegóły

Candy Dulfer, saksofonistka, pochodząca z Holandii. Córka legendarnego holenderskiego jazzmana, również saksofonisty, Hansa Dulfera. Ojciec szybko odkrył talent u córki i umieścił ją w lokalnej orkiestrze dętej, gdzie Candy zetknęła się ze swym ulubionym saksofonem altowym. Również dzięki ojcu poznała twórczość sławnych wirtuozów saksofonu jak Sonny Rollins, Coleman Hawkins czy Dexter Gordon. Jednak jej największym mistrzem pozostaje, obok ojca, Miles Davis.

W roku 2021 Candy Dulfer wyruszyła w trasę ze swoim zespołem, aby zanieść jej unikalne „funky stuff” publiczności na całym świecie. Nie może się doczekać, by znów wystąpić w Polsce i zaprezentować swoim wiernym fanom zupełnie nowe utwory, nad którymi pracuje. Dulfer zasłużyła na swoje miejsce w historii muzyki – dzięki nominowanemu do nagrody Grammy debiutanckiemu albumowi Saxuality, łącznej sprzedaży na całym świecie ponad 2.5 milionom egzemplarzy jej solowych albumów, występom na żywo i w studiu z największymi nazwiskami w muzyce (m.in. Prince, Van Morrison, Pink Floyd), kilku przebojom numer 1 w Europie, Japonii i USA, a także jej światowym trasom koncertowym i legendarnym występom na żywo.

Podobnie jak wszyscy na całym świecie, musiała wstrzymać swoje plany, gdy wybuchła pandemia. Pobyt w domu przez dłuższy czas – czego prawie nigdy nie doświadczyła w ciągu ponad 35 lat koncertowania na całym świecie – dał jej czas na odkrywanie nowych kreatywnych obszarów. Candy zawsze była świetna w odkrywaniu siebie na nowo i nie zamierzała pozwolić na zepchnięcie się na boczny tor, mimo że te czasy były straszne dla tak wielu osób. „Ludzie potrzebują muzyki, kropka. Jeśli nie mogę im jej dostarczyć w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, znajdziemy nowe sposoby, by ich zabawić i przynieść wszystkim ukojenie i miłość. To jest to, do czego się urodziłam i co będę nadal robić.”

Największym celem Candy w 2021 roku był powrót na scenę, aby w końcu zaprezentować fanom na całym świecie swój nowy zespół i nową, niesamowitą muzykę. To właśnie się dzieje, natomiast do Katowic Candy Dulfer przyjedzie 5 czerwca 2022 właśnie z nowym repertuarem, specjalnie na wydarzenie charytatywne. Dochód z koncertu zostanie przekazany na Fundację Oko w Oko z Rakiem.

https://www.facebook.com/events/206675514702794/

Więcej

Kiedy

(Niedziela) 6:00 pm - 9:00 pm

Gdzie

NOSPR