Diary of Dreams - Zabrze - Nowa data !

29PAZ6:00 pm9:00 pmDiary of Dreams - Zabrze - Nowa data !6:00 pm - 9:00 pm CK Wiatrak

Szczegóły

29.10.2022 : DIARY OF DREAMS – NOWA DATA!
Zmiana terminu – bilety zachowują ważność!

+ Special Guest: TBA
+ After Party: Alex Hunter

Start: 20:00
Wejście do klubu od godz: 19:00

Bilety:
Przedsprzedaż: 75 pln
W dniu koncertu: 85 pln
W związku z brakiem informacji ze strony rządu na temat ” pełnego odmrożenia koncertów” musimy zmienić wrześniowy termin koncertu Diary of Dreams na 6 marca 2021.

Kultowa formacja sceny dark wave, gothic oraz dark-electro – Diary Of Dreams po raz pierwszy w klubie CK Wiatrak!

Diary Of Dreams powstało w 1989 roku jako projekt Adriana Hatesa. Nazwa projektu pochodzi od tytułu kompozycji na gitarę klasyczną: „Tagebuch der Träume”.
W 1994 roku, po wielu nagraniach demo, które nie spełniły wysokich standardów muzycznych Adriana, Diary of Dreams wydało swój debiutancki album Cholymelan. Otrzymał entuzjastyczne recenzje prasowe i podbił serca wielu miłośników mrocznych brzmień.
Wkrótce potem Hates postanowił założyć własną wytwórnię Accession Records, której nakładem dwa lata później światło dzienne ujżał drugi album formacji – End Of Flowers. Do tej pory Diary of Dreams opublikowało 26 różnych wydawnictw, w tym DVD, single, EP-ki, doceniony przez krytyków album akustyczny i 12 regularnych albumów studyjnych.
Uznany przez fanów również za teksty, Hates jest znany ze swojego metaforycznego języka oraz ekspresyjnych i dwuznacznych opisów spraw, o których myśli.
Obecna dekada w opinii fanów i krytyków to powrót do najlepszej formy kompozytorskiej i muzycznej w dziejach formacji. Ostatnie albumy ukazują nowe, bardziej organiczne wcielenie zespołu. Zostały wyeksponowane mocniejsze gitary, a w wielu utworach możemy usłyszeć ?żywą? perkusję. Jednak to co najważniejsze to dynamiczne, melodyjne, przesycone mrokiem ale i melancholią kompozycje. Więcej piosenek jest śpiewanych w języku niemieckim co również urozmaica klimat i barwy muzyczne ostatnich produkcji zespołu. Potwierdzeniem tezy o powrocie do najlepszej formy jest fakt, że ostatni album Elegies In Darkness z 2014 zajmował przez 3 tygodnie w kwietniu 2014 pierwsze miejsce na niemieckiej oficjalnej liście albumów z muzyką niezależną. Płyta okazała się również ogromnym sukcesem artystycznym i kompozytorskim. Zawierała idealną mieszankę tego co w muzyce formacji jest najbardziej charakterystyczne: mroczną elektronikę, rytm, gitary, mocne melodie, melancholię oraz obrazowy charakter kompozycji. A wszystko to podane w idelnych proporcjach poprzez świetną produkcję całości. Album „Elegies in Darkness” jest już wymieniany przez fanów wśród ich ulubionych dokonań Diary of Dreams. Zupełnie zasłużenie.
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odkryć magii Diary of Dreams, a jesteście wielbicielami mrocznej, tajemniczej i pięknej muzyki spod znaku Petera Murphy, The Cure, The Sisters Of Mercy, wytwórni 4AD, Depeche Mode,
to po prostu nie możecie przegapić tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy serdecznie!

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
– zakup wprost ze strony klubowej – Goingapp – bilet elektroniczny przychodzi na maila klienta.
– w dniu koncertu od godz:19.00

– GOINGAPP.PL – info dot zakupu:https://goingapp.pl/faq
– BILETOMAT.PL
– EMPIK / EVENTIM
Uwaga: w zależnosci od sieci mogą występować opłaty serwisowe.

stacjonarnie:
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP.

Klub CK Wiatrak
44-806 Zabrze, ul. Wolności 395
tel: + 48 880424128, +48 795489764
website: www.wiatrak.art.pl
Dołącz do nas na facebooku:
www.facebook.com/klubwiatrak

https://www.facebook.com/events/578814379607694/

Więcej

Kiedy

(Sobota) 6:00 pm - 9:00 pm

Gdzie

CK Wiatrak