ANJA ORTHODOX „W TEATRZE CIENI” UTWÓR DEDYKOWANY TOMASZOWI BEKSIŃSKIEMU

Stach Opublikowano: 10 października, 2016
ANJA ORTHODOX „W TEATRZE CIENI”  UTWÓR DEDYKOWANY TOMASZOWI BEKSIŃSKIEMU

Anja Orthodox – czarna dama polskiej sceny muzycznej, liderka kultowego zespołu Closterkeller.  Po wielu latach zapowiedzi i oczekiwań ze strony fanów ujawnia swój solowy materiał. 

 

Choć pomysł na solową płytę Anji przewijał się od dawna, jego realizacja była odsuwana na rzecz nieprzerwanie intensywnej działalności w zespole Closterkeller oraz rozmaitych projektów pobocznych.
W końcu, po długich namowach fanów i firmy fonograficznej, udało się skłonić Anję do konkretnego działania. Zamierzeniem Anji jest nagranie płyty 100% solowej, co oznacza, że po raz pierwszy będzie odpowiedzialna za całą muzykę, teksty, produkcję oraz większość warstw instrumentalnych. Pierwszym zwiastunem zapowiadanego materiału będzie singiel zatytułowany „W teatrze cieni”, dedykowany najbliższemu przyjacielowi Anji – Tomaszowi Beksińskiemu.

 

Tomasz Beksiński (1958 – 1999) dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy, tłumacz języka angielskiego. Prywatnie bliski przyjaciel Anji, którego wspomina słowami: „Tomasz był moim najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu w ogóle poznałam i zrozumiałam prawdziwe znaczenie słowa „przyjaźń”. Swoją dobrocią, szczerością i bezinteresownym oddaniem nauczył mnie bardzo wiele i odmienił na lepsze. Wydaje mi się, że bez niego byłaby inną osobą, o wiele uboższą duchowo. Nasze długie rozmowy dały mi umiejętność patrzenia na wszystko z różnych perspektyw, głębiej i z większym zrozumieniem. Odmienił mnie na lepsze. Tak bardzo mi jego brakuje i to odczucie wcale nie słabnie z biegiem lat. Nikt nigdy nie zajął jego miejsca w moim sercu. Tam on ciągle żyje…”

 

Anja była ostatnią osobą, która rozmawiała z Tomaszem w dniu jego śmierci, 24 grudnia 1999. Wkrótce po tym wydarzeniu napisała utwór jemu dedykowany, ale nigdy nie zdecydowała się na jego publikację. Trzymała go w „szufladzie” z myślą o solowym projekcie, którego realizacja odsuwała się w czasie przez wiele lat. Po 16 latach otrzymujemy bardzo emocjonalny i poruszający swoją szczerością utwór, który miał swoją premierę radiową 26 września na antenie Trójki. 30 września ukazał się teledysk, który w ciągu zaledwie trzech dni przekroczył liczbę 75 tysięcy wyświetleń na VEVO.

 

X