Kings of Leon zagrają we wrześniu w Krakowie!

Opublikowano: 24 marca, 2016
Kings of Leon zagrają we wrześniu w Krakowie!

[Informacja prasowa – 23 marca 2016]

KINGS OF LEON ponownie w Polsce!

 

KINGS OF LEON powracają do Polski. Po trzech fenomenalnych występach  festiwalowych, przyszedł czas na pierwszy koncert. Zespół wystąpi 8 września w TAURON Arenie Kraków.

 

Królewskie miasto Kraków dołącza do prestiżowego grona miejsc, na drodze koncertowej Kings of Leon, a radość polskich fanów z pewnością okaże się jeszcze większa, gdy dodamy, że krakowski koncert to dopiero drugi, po berlińskiej Lollapaloozie, ogłoszony występ zespołu w Europie w 2016 roku.

 

Zgodnie z wypowiedziami samych muzyków podczas ostatniego koncertu sylwestrowego w ich rodzinnym Nashville, kończą prace nad materiałem na kolejny album, którego wydanie zaplanowane jest na koniec tego roku. Być może niektóre z nowych kompozycji usłyszymy na żywo podczas ich wrześniowego koncertu. Do zobaczenia w Krakowie!

239a34_8132121b514b46cda3fbd0bae61c3f74

 

Założony w 2000 roku, zespół Kings of Leon składa się z trzech braci Followill – Caleba (gitara), Nathana (perkusja) i Jareda (bas) – oraz ich kuzyna Matthew Followill’a (gitara). Ich debiutancki album Youth and Young Manhood, wydany w 2003 roku, stał się natychmiast sensacją na Wyspach Brytyjskich i został uznany przez magazyn NME za jeden z najlepszych albumów minionej dekady. Dzięki rozgłosowi, jaki przyniosły im trzy pierwsze albumy, w 2008 Kings of Leon wystąpili jako headliner na festiwalu Glastonbury. W tym samym roku światło dzienne ujrzał ich czwarty krążek Only By The Night, który okazał się biletem wstępu do muzycznej ekstraklasy w Stanach Zjednoczonych. Album wielokrotnie pokrył się platyną, bijąc rekordy popularności i przewodząc listom przebojów. Skali sukcesu tego wydawnictwa dopełnia 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy i 4 nagrody Grammy. Rozgłos jaki zyskali doprowadził ich na okładki magazynów Spin i Rolling Stone oraz umożliwił występy w programie telewizyjnym Saturday Night Live. Zespół zagrał również wyprzedane koncerty w nowojorskiej hali Madison Square Garden i był headlinerem największych festiwali na świecie, m.in. Coachelli, Lollapaloozy, Rock Am Ring i Rock Im Park oraz Roskilde. Kings of Leon wystąpili również dwukrotnie na Open’erze. Oba koncerty są uważane przez samych muzyków za jedne z najlepszych w ich dotychczasowej karierze.

 

 

Informacja prasowa oraz zdjęcie są dostępne na stronie organizatora www.rockloudlive.com.

Kontakt dla mediów: media@rockloud.com

RockloudLive we współpracy z WME prezentuje

KINGS OF LEON

8 września 2016

TAURON Arena Kraków

 

 

Bilety w sprzedaży od 25 marca od godziny 10:00

 

www.eventim.pl

Callcenter: +48 22 591 83 83 (czynne w godz. 10-18 od poniedziałku do piątku)

Lista stacjonarnych punktów sprzedaży dostępna na stronach www.eventim.pl

Punkt Eventim ZASP: Al. Jerozolimskie 25, Warszawa

 

 

Strony organizatora:

www.rockloudlive.com