Otwarcie Tauron Nowa Muzyka Katowice z T-Mobile Electronic Beats na Placu Sejmu Śląskiego!

Opublikowano: 12 czerwca, 2024
Otwarcie Tauron Nowa Muzyka Katowice z T-Mobile Electronic Beats na Placu Sejmu Śląskiego!

Elektroniczna rozgrzewka przed festiwalem w samym centrum miasta! Za sprawą T-Mobile Electronic Beats, partnera Tauron Nowa Muzyka Katowice, w podcieniach tzw. Dezember Palast, stanie specjalna scena. W czwartek 20 czerwca o godz. 16 zagra na niej czołówka polskiej sceny klubowej. Klimatyczne sety wybrzmią w podcieniach gmachu Górnośląskiego Centrum Kultury na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Wstęp będzie darmowy dla wszystkich chętnych. Jednocześnie na stronie festiwalnowamuzyka.pl trwa sprzedaż karnetów i biletów na festiwal.

Już 20 czerwca rozpocznie się 19. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice – jedno z najważniejszych wydarzeń na festiwalowej mapie Polski. Gwiazdą Koncertu Otwarcia będzie Robert Henke ze swoim projektem CBM 8032 AV. Uczestników czeka wyprawa do abstrakcyjnego świata grafik i dźwięków komputerów Commodore. Jednak zanim publiczność zasiądzie w audytorium Katowice Miasto Ogrodów, by wysłuchać Koncertu Otwarcia festiwalu, odbędzie się jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie.

Za sprawą T-Mobile Electronic Beats w podcieniach tzw. Dezember Palast zagra plejada polskich didżejów – Olivia, Kovvalsky oraz Chino. Ikoniczna przestrzeń zostanie specjalnie zaaranżowana wyłącznie na tę okazję i stanie się miejscem spotkania ze świeżymi dźwiękami elektroniki. Zbudowany pod koniec lat 70. gmach Dezember Palast był przez lata siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Obecnie działa tam Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. To kulturalne centrum Katowic i idealna lokalizacja na festiwalową rozgrzewkę z T-Mobile Electronic Beats. Wydarzenie startuje już o godzinie 16. Smakosze brzmienia z pewnością będą usatysfakcjonowani, bo na miejscu pojawi się doskonałe nagłośnienie, zaadaptowane do lokalnych warunków. Nie zabraknie także szerokiej oferty gastronomicznej. Wydarzenie jest otwarte na mieszkańców Katowic, a udział w nim będzie darmowy. Jednocześnie sety didżejskie umilą festiwalowiczom proces wymiany karnetów 3-dniowych na opaski.

T-Mobile Electronic Beats podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024 zaprezentuje rozmaite zjawiska z kręgów tanecznej elektroniki i muzyki klubowej. W trakcie festiwalowego weekendu w Strefie Kultury stanie T-Mobile Electronic Beats Stage, na której usłyszymy gwiazdy światowych klubów. To właśnie ta scena będzie grać najdłużej podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice. Obecność sceny jest elementem kampanii Deutsche Telekom i T-Mobile Polska pod hasłem „The Summer to Rebember”, w której marka zachęca młodych ludzi w całej Europie do udziału w licznych wydarzeniach muzycznych i tworzenia własnych, cennych wspomnień, które pozostaną z nimi do końca życia. Misją T-Mobile jest łączenie użytkowników z całym ich światem, dlatego w ramach kampanii „The Summer to Remember” organizowanych jest mnóstwo eventów, dzięki którym można #BARDZIEJ doświadczać różnorodnych gatunków muzycznych. Wśród nich są m.in. takie festiwale jak Melt (Niemcy), Rolling Loud Europe (Austria) i Lollapalooza (Niemcy).

Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie https://festiwalnowamuzyka.pl/!

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.2024

● A_GIM/KASAI feat. Tvin Stage Design (visuals) ● Âme live ● Artificialice ● Bendik Giske ●
● Bicep present Chroma AV set ● Chase & Status dj set ● Clark ●
● Daria ze Śląska ● Dasha Rush ● DJ Krush ● Elena Colombi ● Dorisburg ●
● DVS1 ● Evian Christ ● Franca ● Hector Oaks ● Hubert. ● IAMDDB ●
● Immortal Onion x Michał Jan ● Milena Głowacka ● Jin Synth ● Kelly Moran ● ● Klawo ● KOKOKO! ● Kruder & Dorfmeister AV live ● Kury ● Leftfield ●
● Luigi Tozzi & Feral live ● Marcin Masecki „Boleros y más” ●
● Michael Mayer ● Mihvu & Sonik ● Martin Kohlstedt ● Mimi Love ●
● Nabihah Iqbal ● Nene Heroine ● Nihiloxica ● Nosowska ● Pachanga Boys ●
● Rat Kru ● Red Axes ● Robag Wruhme ●
● Robert Henke presents CBM 8032 AV ● Roisin Murphy ● SAS ● Skream ●
● Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk ● USO 9001 ● WEIKUM ●

Więcej na: http://festiwalnowamuzyka.pl