Powrót Fever Ray! Karin Dreijer wystąpi 30 marca w warszawskiej Progresji w ramach światowej trasy “No Place I’d Rather Be World Tour”.

Opublikowano: 18 listopada, 2022
Powrót Fever Ray! Karin Dreijer wystąpi 30 marca w warszawskiej Progresji w ramach światowej trasy “No Place I’d Rather Be World Tour”.

Fever Ray to solowe przedsięwzięcie Karin Dreijer z zespołu The Knife. Najnowszy album „Radical Romantics” ukaże się 10 marca 2023, dokładnie 20 dni przed warszawskim koncertem. W ramach płyty powstała bezimienna postać, oczami której słuchacze obserwują miłość pod wieloma kątami.

Nowy, wyczekiwany album Fever Ray przemawia zarówno do serca, jak i głowy – sprawdzi się na parkiecie i w sypialni. Dreijer do popu podchodzi wizjonersko: to, co surowe i znajome przemienia w nieskończenie piękne, przerażające formy, które równoważą siłę z wrażliwością, niepokój z bezpieczeństwem. To pozwala słuchaczom spojrzeć w głąb siebie poprzez pęknięty pryzmat miłości i odkryć, że dzięki tej perspektywie można stać się jeszcze pełniejszy.
Utwory „What They Call Us” i „Carbon Dioxide”, stanowiące zapowiedź albumu “Radical Romantics”, to pierwsza muzyka od pięciu lat w wykonaniu Fever Ray. Trasa koncertowa będzie pierwszą od 2018 roku i obejmie takie przystanki, jak Nowy Jork, Chicago i wiele miast w całej Europie. Koncertowe sety Fever Ray znane są z niesamowitej energii, dlatego fani na pewno mogą spodziewać się niezapomnianych wrażeń.

[mat.pras.]