Stodola.pl | KULT w październiku dwukrotnie w Stodole.

Opublikowano: 14 kwietnia, 2016
Stodola.pl | KULT w październiku dwukrotnie w Stodole.

KULT 28 i 29 października – Warszawa, klub Stodoła

 

Od lat w jesiennym repertuarze Stodoły nie może zabraknąć koncertów Kultu. I od lat przyciągają one rzesze fanów, którzy wypełniając Stodołę po brzegi, śpiewają razem z Kazikiem utwory takie jak Arahja, Hej czy nie wiecie, Dziewczyna bez zęba na przedzie czy Baranek.

Przedstawianie tego zespołu to jak tłumaczenie, że pod koniec dnia słońce zachodzi. Każdy to wie. Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

Ostatnia płyta zespołu ukazała się w 2013 roku, jednak zanim spotkamy się w Klubie Stodoła 28 i 29 października, wyda on swój nowy, siedemnasty krążek. Prace nad nim obecnie trwają, a promować będzie go właśnie jesienna trasa, która zgodnie z tradycją wypełni polskie kluby fanami KULTowej grupy.

ZAPRASZAMY

Bilety:
Przedsprzedaż – 65 pln (stojące), 90 pln (balkon)
W dniu koncertu – 72 pln (stojące), 97 pln (balkony)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10) oraz na www.stodola.pl

[mat.pras]