Zakk Wylde zaprasza do Łodzi

Opublikowano: 15 maja, 2016
Zakk Wylde zaprasza do Łodzi

Zakk Wylde nagrał krótkie video, w którym zaprasza polskich fanów do Łodzi na swój solowy koncert. Muzyk wystąpi 3 czerwca w klubie Wytwórnia i wykona materiał ze swojego drugiego solowego krążka „Book Of Shadows II”. Na scenie towarzyszyć mu będą muzycy z Black Label Society.

Video można zobaczyć pod TYM linkiem.

Zakk Wylde
+  Special Guest Jared James Nichols
Złe Psy

03.06.2016, Łódź, Klub Wytwórnia
Otwarcie bram: 19.00
Koncert: 19:30

Ceny biletów w przedsprzedaży:
140 – płyta
170 – siedzące
W dniu koncertu bilety o 20 zł droższe

Bilety w sprzedaży na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl oraz w klubie Wytwórnia

Pierwsza część „Book Of Shadows” ukazała się w 1996 roku. Wylde nagrał ją w przerwie pomiędzy pracą i koncertami z Ozzy Osbourne’m. Następczyni tamtej płyty ma trafić do sprzedaży 8 kwietnia tego roku, a portal RollingStone.com ogłosił ją jednym z najbardziej oczekiwanych metalowych albumów 2016 roku.
Nowy materiał został w całości nagrany i wyprodukowany w domowym studio nagraniowym Wylde’a  – The Black Vatican.
„Book Of Shadows II” pod kątem stylistyki nie będzie odbiegała od swojej poprzedniczki. Akustyczne brzmienie, fortepian, ale i gitary elektryczne znalazły swoje miejsce na krążku.

Zakk Wylde zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W wieku 14 lat potrafił poświęcać grze cały swój czas od powrotu ze szkoły do ponownego wyjścia rano. Razem ze swoimi pierwszymi zespołami Stone Henge i Zyris grywał lokalnie w New Jersey. W 1987 roku wysłał swoje demo Ozzy Osbourne’owi, a ten zatrudnił go na miejsce gitarzysty Jake’a E. Lee. Razem z Ozzym Zakk występował do 1995 roku. W 1998 roku Wylde, Phil Ondicha i Nick Catanese powołują do życia heavymetalową grupę Black Label Society, na czele której gitarzysta stoi do dzisiaj. Do składu Ozzy’ego Zakk powraca w 2001 roku. W 2006 roku został wprowadzony do Hollywood Rock Walk of Fame w uznaniu za swoją pełną sukcesów karierę muzyczną oraz wkład w przemysł muzyczny.
W 2013 roku grupa Black Label Society wydała koncertowy album „Unblackened”, a teraz przyszedł czas na solowy popis jednego z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie! Zapraszamy do Łodzi.
[mat.pras.]
Fot: materiały prasowe Metal Mind Productions