OFF Fashion Weekend 19.09

Stach Opublikowano: 20 września, 2014
OFF Fashion Weekend 19.09

Jesteśmy po pierwszym dniu OFF Fashion Weekend. Nowe, cykliczne wydarzenie na modowej mapie Polsk organizowane przez Instytut ESEDI. Na OFF Piotrkowskiej zagościły wschodzące gwiazdy światowej sceny haute couture i prêt-à-porter.  Podczas pierwszych pokazów zobaczyliśmy kolekcje projektantów takich jak Pandora Mexico, Rockmädchen czy Jagoda Kawicka.

Zaprosiliśmy do współpracy dynamiczne osobowości, które stoją za nowoczesnymi, ale i luksusowymi markami odzieżowymi. Będziemy gościć np. Masiah Arrive, który ubiera Michelle Obamę, Aleksandrę Markowską – kostiumografa popularnego serialu telewizyjnego „Przepis na życie” czy Marion Roscher, stojącą za znaną marką Rockmädchen – mówi Justyna Szyszko, Dyrektor Zarządzająca OFF Fashion Weekend.

Dziś (w sobotę) w ramach Working Saturday, można było wziąć udział w warsztatach poświęconych modzie, designowi i fotografii, m.in. bezpłatnych warsztatach fotografii kulinarnej, które odbyły się w Drukarni Składzie Wina & Chleba.

W niedzielę wieczorem (21 września) w klubie Dom podczas OFF Fashion Movie Night, będzie można obejrzeć 10 filmów opisujących barwną historię współczesnej mody od czasów Belle Epoque, przez lata 20., 60. aż do obecnych. Będą to inspirujące rozmowy z projektantami takimi jak Marc Jacobs, Tom Ford, Garavani Valentino, Yohji Yamamoto oraz Alexander McQueen o modzie wysokiej i światowej klasy designie.

[mat.pras.]

poniżej fotorelacje z poszczególnych pokazów

PANDORA MEXICO – OFF Fashion Weekend

ADRIAN – OFF Fashion Weekend

Rockmädchen – OFF Fashion Weekend

Jagoda Kawicka – OFF Fashion Weekend

MASHIAH ARRIVE – OFF Fashion Weekend

FOTO Natalia Kata &&  Stanisław Wadas