Al Di Meola – Beatles & More w łódzkiej Wytwórni 13.03.2015

Opublikowano: 14 marca, 2015
Al Di Meola – Beatles & More w łódzkiej Wytwórni 13.03.2015

Al Di Meola – gigant jazzu – wystąpił w Wytwórni! Al Di Meola jest chyba najpopularniejszym muzykiem jazzowym w naszym kraju – nie bez powodu. Jego fani  mogli posłuchać go na żywo w Wytwórni.

Amerykański gitarzysta, który współpracował m.in. z: gitarzystą flamenco Paco de Lucią, gitarzystą jazzowym Johnem McLaughlinem, basistą Stanleyem Clarkiem, skrzypkiem Jean-Luc Pontym, pianistą i keyboardzistą Janem Hammerem, wystąpił przy Łąkowej 29.

Al Di Meola jest bardzo wszechstronny, sam mówił o sobie, że wiecznie poszukiwał stylu, w którym mógłby się spełniać latami. Zakres jego działalności był szeroki: od szaleńczych improwizacji, elektrycznych i rockowych projektów w stylu Beatlesów do muzyki latynoskiej, etnicznej, world music.

Meola rozpoczął muzyczną edukację w wymarzonym miejscu, jednej z najważniejszych amerykańskich uczelni jazzowych – Berklee School of Music. Długo tam jednak nie wytrzymał. Scena go wzywała. Jazzowe sesje w nowojorskich klubach były dużo bardziej obiecującą perspektywą niż siedzenie w szkolnej ławce.

Jego kariera rozwijała się błyskawicznie, bo już od samego początku został członkiem legendarnej formacji Return to Forever, założonej przez Chicka Coreę. Potem przyszły czasy wielkiego tria razem z Paco de Lucią i Johnem McLaughlinem. Czasy wielkiej kariery muzycznej.

[mat.pras.]

 

FOTO Stanisław Wadas