Artur Rojek 12 kwietnia 2014

Opublikowano: 13 kwietnia, 2014
Artur Rojek 12 kwietnia 2014

Artur Rojek zawitał w Wytwórni. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, wystąpił dziś z piosenkami ze swojej pierwszej solowej płyty. Współtwórca i lider zespołu Myslovitz, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino, odwiedził Łódź 12 kwietnia, jako support mieliśmy okazję posłuchać Piotrka vel Patrick the Pan.

Artysta współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Smolikiem i Pustkami; jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu. Mimo pracy przy tej imprezie znalazł czas na przygotowanie debiutanckiego solowego albumu. Płyta ukaże się wiosną tego roku. Utwory, które się na niej znalazły, wybrzmią podczas koncertu Rojka przy Łąkowej 29.

– Nie mogę wskazać konkretnego gatunku, który działa na mnie szczególnie inspirująco, ani który szczególnie mocno słyszę w muzyce, nad którą obecnie pracuję – mówił wokalista w jednym z wywiadów. – Jednocześnie jestem na tyle ukształtowanym artystą, że nagle nie stanę się bardziej metalowy. Mam swoją tożsamość i jakąkolwiek muzykę będę robił, to będzie ona moja.

 

foto : Stanisław Wadas