CARNIFEX | WITHIN THE RUINS | FALLUJAH | BORIS THE BLADE | 16.12.2015 | PROGRESJA | Warszawa

Opublikowano: 19 grudnia, 2015
CARNIFEX | WITHIN THE RUINS | FALLUJAH | BORIS THE BLADE | 16.12.2015 | PROGRESJA | Warszawa

Foto : Stanisław Wadas

BORIS THE BLADE

FALLUJAH


WITHIN THE RUINS

CARNIFEX

 

CARNIFEX (deathcore/death metal/USA)
https://www.facebook.com/CarnifexMetal
www.youtube.com/watch?v=kOtgze9J708

Carnifex to powstały w 2005 w San Diego kwintet muzyków grających deathcore z elementami death metalu. W ciągu dziesięciu lat swojej kariery stali się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów sceny deathcore.

Debiutowali w 2007 roku EP-ką „Love Lies in Ashes” i niedługo potem albumem „Died In My Arms” idealnie trafiając w okres rozkwitu granego gatunku i wraz z kapelami takimi jak Despised Icon, Suicide Silence i Bring Me The Horizon spopularyzowali go w USA i Europie. Obecnie Carnifex ma na swoim koncie pięć świetnie przyjętych albumów – ostatni z nich to „Die Without Hope” wydany w 2014 roku.

Zespół słynie z różnorodnych i wręcz przebojowych kompozycji jak na bardzo techniczny i momentami syntetyczny gatunek jakim jest deathcore. Jak mało kto potrafi umelodyjnić brutalność, a na żywo jest potężną maszyną wojenną. Po trzech latach przerwy grupa wraca na scenę Progresji w ramach trasy „Decade Of Despair” podsumowującej ich dotychczasową działalność.

WITHIN THE RUINS (deathcore/metalcore/USA)
https://www.facebook.com/withintheruins
https://www.youtube.com/watch?v=AnEbBad_ZHc

Within The Ruins powstało w 2003 roku w Westfield, Masachussets. Od początku istnienia w składzie kapeli obecni są gitarzysta Joe Cocchi i perkusista Kevin McGuill. Obecnie grupa ma w dyskografii cztery studyjne płyty i trzy EP-ki. Ostatnim krążkiem zespołu jest wydany w lipcu 2014 roku album „Phenomena”.

Jest on kolejnym krokiem na drodze rozwoju zespołu, który techniczny deathcore łączy z metalcore’em, a do tego wplata w utwory elementy groove-core’u i djentu. – Kiedy wydaliśmy ten album, poczuliśmy że wreszcie znaleźliśmy styl, którego poszukiwaliśmy od czasu założenia zespołu – mówi Cocchi.

Grupa ma na koncie kilka występów w Polsce. W 2012 roku odwiedziła Warszawę razem z Carnifexem, a w styczniu 2015 roku zagrała w stolicy z Aversions Crown i I Declare War.

FALLUJAH (death metal/USA)
https://www.facebook.com/fallujahofficial
https://www.youtube.com/watch?v=cPypRw7yvVQ

Fallujah to niepozorny zespół – poruszaja się płynnie pomiędzy niesłychanie melodyjnym i technicznym black/death metalem, a progrockową elegancja. Ich twórczość charakteryzuje kontrast pomiędzy tą brutalną, nie zostawiającą miejsca na oddech siłą, a melancholijnymi progrockowymi krajobrazami.

Zespół powstał w 2007 roku w San Francisco i dość szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Z czasem Fallujah, dzięki muzykalności członków grupy, dbałości o niuanse, precyzji grania okrzyknięto nawet przyszłością muzyki ekstremalnej.

Z pewnością muzycy mogą śmiało patrzyć w przyszłość po wydaniu bardzo dobrego albumu „The Flesh Prevails” i w pełni zasługują na otrzymywane pochwały.

Po wizycie w 2013 roku w Krakowie pora na ich występ w stolicy!

BORIS THE BLADE (deathcore/AU)
https://www.facebook.com/boristhebladeband
http://www.youtube.com/user/boristheblade2011

Kwintet z Australii nazwany na cześć jednego z bohaterów słynnego filmu „Przekręt”. Zespół gra od 2010 roku, wydał jak dotąd tylko EP-kę i jeden longplay, ale nie przeszkodziło mu to zaistnieć na iTunes Metal Charts, zebrać porównania do takich kapel jak Suicide Silence czy The Crimson Armada i zagrać kilka światowych tras koncertowych, podczas których odwiedzili m.in. Poznań. 

[mat.pras.]