Hey Unplugged – 04.04.2014 w Wytwórni

Opublikowano: 4 kwietnia, 2014
Hey Unplugged – 04.04.2014 w Wytwórni

Hey podczas koncertu w Wytwórni wyłączył prąd i zaprezentował piosenki w wersjach akustycznych. Zespół wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami zagrał dobrze znane utwory w nowych aranżacjach. Repertuar z poprzedniej trasy unplugged został wzbogacony o najpopularniejsze numery z dwóch ostatnich albumów: „Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!” oraz „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”.

W 2007 roku, z okazji 15-lecia istnienia, zespół Hey wykonał jako drugi w Polsce, po Kayah, przełomowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i  Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno – złożyły się na niezapomniany koncert. Album z jego zapisem już w pierwszym dniu uzyskał status złotej płyty, która parę tygodni później pokryła się platyną. „HEY MTV Unplugged” przez miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt oraz zdobył trzy Fryderyki 2008.

Koncert był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i okazała się ogromnym sukcesem. W instrumentarium znalazły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.

Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja MTV zorganizowała koncert bez prądu, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak Nirvana, Oasis, The Cure, czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

[mat. pras.]

foto : Natalia Kata , Stanisław Wadas