Wino-Granie: Krzysztof Zalewski Solo Act

Opublikowano: 21 lutego, 2016
Wino-Granie: Krzysztof Zalewski Solo Act

Krzysztof Zalewski (Zalef), jeden z najlepszych wokalistów w Polsce, multiinstrumentalista, autor, kompozytor, zwycięzca „Idola”, w którym Brodka widzi „niezwykle utalentowaną torpedę”, przyjechał do Wytwórni  z programem Zalewski Solo Act – wystąpił w solowej odsłonie, którą sam nazywa cyrkiem Zalewski…

zobaczcie fotorelację od Mathell (MP)

 

oraz Stanisława Wadasa (SW)

 

W 2003 roku wygrał drugą edycję polskiego Idola. Miał wtedy 19 lat. W 2004 roku wydał debiutancki album – „Pistolet”. Potem, jak mówią, „zniknął”.

Jednak tak naprawdę cały czas był na scenie, szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia.

Grał w tym czasie nieustająco z Nosowską i przez trzy lata z zespołem HEY, koncertuje z Brodką, współtworzy jazzowo-eksperymentalną grupę Japoto; udziela się także w zespole Muchy.

Nowa płyta  „Zelig” zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie / Eno. Album jest swego rodzaju pamiętnikiem Zalefa z ostatniej dekady.

acek 'Budyń’ Szymkiewicz (Pogodno) tak mówi o płycie:

Utalentowany muzyk i wrażliwy autor i kompozytor. Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwają na myśl geniusz.

Szczypta problemów osobowościowych i niezwykły życiorys dają mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie.

I taka jest też płyta „Zelig”, która teraz trafia do rąk słuchaczy, niosąc ze sobą narracje przepełnione miłością, tęsknotą, odwagą, nadzieją, strachem i całym spektrum młodego serca spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie.