Paweł Domagała – 1984 Tour – Wytwórnia

Opublikowano: 2 grudnia, 2018
Paweł Domagała – 1984 Tour – Wytwórnia

W miniony piątek (30.11) Wytwórnia wypełniła się po brzegi, za sprawą Pawła Domagały, który wraz z zespołem odwiedził Łódź w ramach trasy „1984 TOUR” promującej jego najnowszą płytę.

Sala zaczęła zapełniać się już na pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia. Nic dziwnego, bilety na koncerty wyprzedały się w błyskawicznym tempie, a sam krążek został niedawno okrzyknięty najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce.

Podczas dwugodzinnego spotkania, muzycy zabrali nas w prawdziwą podróż do wnętrza serca, dzięki osiemnastu genialnym kawałkom. Dorobek z najnowszego albumu wzbogacony został piosenkami z poprzedniej płyty artysty, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć między innymi pozytywne i skoczne „Szczęście” oraz refleksyjnego „Hioba”.

Na szczególną uwagę zasługują także świetnie dobrane efekty sceniczne, które w niesamowity sposób potęgowały atmosferę poszczególnych utworów. Całość koncertu splotła się w cudowną sinusoidę szczęścia i zadumy, za sprawą pozytywnych melodii takich jak „Radom”, czy „Wystarczę ja”, który jest kolejnym singlem promującym płytę. Z kolei do głęboko poruszających i niezwykle osobistych utworów można zaliczyć „W połowie drogi” oraz „Najgrubszego anioła stróża”, który jest wspaniałym hołdem dla przyjaciela artysty.

Paweł zdecydowanie podbił serca łódzkiej publiczności, nie tylko genialną muzyką, lecz także ciepłym i żartobliwym sposobem bycia, który w oka mgnieniu topi barierę między widzem a artystą.

Tekst : Nox Poe

Foto Stanisław Wadas