Teatr Wielki w Łodzi – „Aida” w gwiazdorskiej obsadzie

Opublikowano: 16 kwietnia, 2018
Teatr Wielki w Łodzi – „Aida” w gwiazdorskiej obsadzie

Niezwykle efektowna i monumentalna inscenizacja słynnej opery Giuseppe Verdiego po długiej nieobecności powraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi. Luis Chapa, światowej sławy tenor, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku, wcieli się w rolę Radamesa. Niepowtarzalna okazja, by podziwiać jedno z najdoskonalszych dzieł literatury operowej już 25 kwietnia 2018 r.

Ten szczególny utwór powstały w 1871 roku na zamówienie chedywa Egiptu z okazji uroczystego otwarcia Kanału Sueskiego ponownie na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. „Aida” w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego nieustannie cieszy się popularnością, zachwyca rozmachem i efektowną scenografią.

Głos Luisa Chapy jest doceniany przez publiczność na całym Świecie, a sam artysta przez krytykę niemiecką został okrzyknięty mianem „heroicznego tenora najwyższej klasy”. Śpiewakowi towarzyszyć będą solistki Teatru Wielkiego w Łodzi: Monika Cichocka w partii tytułowej oraz Agnieszka Makówka jako Amneris.

Bardzo się cieszę że już w tym miesiącu będę mogła wykonać partię Amneris w przedstawieniu „Aida”. To jedna z moich ulubionych ról.  Na dodatek towarzyszyć mi będzie wspaniały meksykański tenor Luis Chapa. To świetny śpiewak, który w ubiegłym sezonie zadebiutował w Metropolitan Opera w Nowym Yorku. Myślę, że jego występ w Łodzi będzie nie lada wydarzeniem i gratką dla naszych melomanów – mówi Agnieszka Makówka.

Dwie kobiety zakochane w jednym mężczyźnie. Aida, etiopska niewolnica i jej rywalka Amneris, córka faraona. Która zostanie wybrana przez wodza egipskich wojsk, Radamesa? Jak potoczą się losy kraju? „Aida” to opowieść o miłości i patriotyzmie. O tym, że czasami trzeba pomiędzy tymi uczuciami dokonać wyboru i o tragediach, które z takich dylematów mogą wynikać.

Do Amneris mam ogromny sentyment. Pozwoliła mi się zmierzyć z prawdziwie trudnymi, ale jakże pięknymi frazami operowymi. Kocham muzykę Verdiego, jego styl i ogromny kunszt kompozytorski. Jego melodyka pozwala śpiewakowi wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Daje niesamowitą satysfakcję oraz uczucie artystycznego spełnienia – dodaje artystka.

W środę, 25 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00 Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na długo wyczekiwaną „Aidę” z udziałem światowej sławy tenora Luisa Chapy. Dyrygować będzie niezastąpiony Maestro Tadeusz Kozłowski.

Bilety w cenie od 25zł dostępne w kasach Teatru i na stronie www.operalodz.com

Zdjęcia: Joanna Miklaszewska