Zakopower zagra w Wytwórni 07.02.2016 godz. 20:00

Opublikowano: 28 stycznia, 2016
Zakopower zagra w Wytwórni 07.02.2016 godz. 20:00

Zakopower – folkowa dusza w rockowym ciele. Tak w skrócie można scharakteryzować zespół Sebastiana Karpiela-Bułecki, który na początku 2016 roku wystąpi na scenie Wytwórni.

Z jednej strony Zakopower jest wierny korzeniom, z drugiej czerpie ze współczesnych muzycznych nurtów. Cichym bohaterem zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Zespół ma tysiące fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal.

Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie, Maroko, Węgry, Włochy, Niemcy, Chorwację, Belgię , Litwę, Białoruś , Ukrainę , Rosję, USA, Kanadę, Wielką Brytanię i Chiny.

Druga płyta zespołu „Na siedem” (2007) rozeszła się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower, Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower dostał Fryderyka w kategorii Album roku Etno/Folk. Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45. Festiwal w Opolu.

2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego albumu – „Boso”. Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później album „Boso” zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która nagrodziła go trzema Fryderykami.

Zespół zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą „Music Hal” wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych.

Wydawnictwem specjalnym jest „Kolędowo”, gdzie na CD i DVD oprócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku, można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu.

Ostatni, czwarty album studyjny „Drugie pół”  to zderzenia kwartetu góralskiego, wspieranego energią Zakopower, z klasycznymi instrumentami smyczkowymi. Efekty tego zderzenia poznamy podczas styczniowego koncertu w Wytwórni.

Skład zespołu:

Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,

Bartek Kudasik głos, altówka;

Wojciech Topa głos, skrzypce;

Józef Chyc głos, basy podhalańskie;

Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;

Łukasz Moskal głos, perkusja;

Tomek Krawczyk gitara elektryczna;

Michał Trąbski gitara basowa

Dominik Trębski trąbka

Bilety:

przedsprzedaż:
35 zł – ulgowe, 40 zł – normalne

w dniu koncertu:
40 zł – ulgowe, 45 zł – normalne

 

Balkony:

przedsprzedaż:
65 zł – ulgowe, 70 zł – normalne

w dniu koncertu:
70 zł – ulgowe, 75 zł – normalne