Booze & Glory wystąpią na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą!

Opublikowano: 20 lutego, 2018
Booze & Glory wystąpią na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą!

Zespół Booze & Glory, założony w Londynie w 2009 roku przez Marka, Liama, Barta i Mario, wystąpi na Dużej Scenie podczas 24. Przystanku Woodstock! 

Line-up oraz wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie www.woodstockfestival.pl.

Booze & Glory w bardzo szybkim czasie podbili serca fanów melodyjnego punk rocka na całym świecie. Zespól ma swoim koncie 4 albumy, kolekcję singli, a ich utwory pojawiły się na niezliczonej ilości splitów i składanek. Muzycy współpracują z najlepszymi punkowymi wytwórniami z Europy i USA, a także swoje płyty wydali w Brazylii i Japonii.

Booze & Glory, fot. materiały prasowe zespołu

Przełomem w karierze Booze & Glory były wspólne koncerty z zespołami Rancid i Cock Sparrer w 2012 roku. Od początku działalności muzycy regularnie produkują nowe klipy, a utwór „London Skinhead Crew” ma już ponad 10 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Booze & Glory zawsze byli składem międzynarodowym, przez który w ciągu ostatnich 8 lat przewinęli się muzycy z Irlandii, Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Polski. Jednak od pierwszego dnia istnienia zespołu za całym zamieszaniem stoi Mark, który pochodzi z Sosnowca. Nie można też pominąć muzycznych koneksji Booze & Glory z polskim zespołem Kult. Podczas londyńskiego koncertu Kazik zaprosił Marka na scenę, gdzie razem zaśpiewali kilka piosenek. Jedną z nich była „Leave The Kids Alone” z repertuaru Booze & Glory i od tej pory ten numer można często usłyszeć na koncertach Kultu. Pojawił się on także na suplemencie do ich najnowszej płyty. 

Booze & Glory wystąpili na wielu popularnych festiwalach na całym świecie, takich, jak m.in. Hellfest we Francji, Rebellion w Anglii, Punk Rock Bowling w USA (Las Vegas), czy With Full Force w Niemczech. 

Rok 2017 był najlepszym czasem w historii zespołu. W marcu wyszła ich kolejna płyta „Chapter IV”, wydana przez legendarną wytwórnię Burning Heart Records (Turbonegro, The Hives, Parkway Drive), a zespól wyruszył w światową trasę. Zagrali 100 koncertów w 16 krajach na 4 kontynentach, a częścią trasy były wspólne występy z Dropkick Murphys w Ameryce Południowej, koncerty w Japonii, Malezji oraz świąteczne występy w Niemczech zespołem The Broilers – potęgą niemieckiego punk rocka. 

W 2018 roku zespół będzie kontynuował trasę koncertową. Zacznie w marcu od występów we wschodniej Europie, następnie poleci na koncerty do USA i Kanady, a latem powróci do Europy, by zagrać na największych festiwalach!

www.boozeandglory.com

www.facebook.com/boozeandgloryofficial

www.instagram.com/boozeandglory

Dyskografia:

  • „Always On The Wrong Side” – 2010 (Step 1 Music)
  • „Trouble Free” – 2011 (Step 1 Music / Contra Rec)
  • „Singles Collection” – 2012 (Step 1 Music / Contra Rec)
  • „As Bold As Brass” – 2014 (Step 1 Music / Contra Rec / Sailors Grave Rec)
  • „Chapter IV” – 2017 (Burning Heart Rec)

23. Przystanek Woodstock, fot. Anna Migda

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy FinałWOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: https://woodstockfestival.pl.