Che Sudaka z Barcelony zagrają na 22. Przystanku Woodstock!

Opublikowano: 11 lutego, 2016
Che Sudaka z Barcelony zagrają na 22. Przystanku Woodstock!

Zespół Che Sudaka powstał w Barcelonie w 2002 roku. Dziś znany jest na całym świecie i uchodzi za flagowego reprezentanta muzyki mestizo. Gdziekolwiek pojawi się dwóch argentyńskich braci Leo i Kachafaz wraz ze swoimi kolumbijskimi kompanami Cheko i Jotą, ich połączenie cumbii, ska i punku gwarantuje fiestę. Ich wymowne, społecznie krytyczne teksty nie uznają żadnych barier, czy to fizycznych czy ideologicznych. Spójne i konsekwentne skupianie się w tekstach na obronie ludzi przed podziałami politycznymi wyróżnia Che Sudakę na tle innych grup muzycznych. Zespół stał się symbolem pewnego charakterystycznego, kontrkulturowego spojrzenia na świat.

Ci niegdyś nielegalni imigranci z barcelońskich ulic otrzymali zaproszenia na festiwale w czterdziestu krajach i zagrali już ponad półtora tysiąca koncertów na całym świecie. Ich muzycznych korzeni należy doszukiwać się w kulturze masowej Ameryki Południowej oraz w twórczości legendarnych zespołów takich jak The Clash, Mano Negra i Los Fabulosos Cadillacs. Ich znakiem rozpoznawczym są niebywała energia sceniczna i dominująca osobowość, które skłaniają publiczność nie tylko do wspólnego tańca, ale także do podobnych refleksji: bawmy się razem, marzmy razem, pokazujmy solidarność! Mimo to zespół konsekwentnie broni się przed byciem wykorzystanym do celów politycznych, a szczególnie związany czuje się z oddolnymi inicjatywami społecznymi mającymi na celu walkę o poprawę warunków życia ludzi i zwiększenie wpływu mas na decyzje polityczne: władza w ręce ludu!

Che Sudaka to zespół z misją, zespół, który pojmuje siebie jako medium zbiorowej świadomości. Ich muzyka jest bronią w pokojowej walce o przyjazne społeczeństwo. Muzyka staje się środkiem do osiągnięcia celu, ponieważ to muzyka jest najbardziej powszechnie rozumianym językiem.

Pod koniec roku 2014 zespół wydał szósty album studyjny „HOY”. Muzycy Che Sudaka nigdy nie ustają w urzeczywistnianiu swoich marzeń.

Od Kolumbii po Europę Wschodnią, od Meksyku po Japonię: Che Sudaka zaprasza was na swoją fiestę i do grona swoich fanów, którzy nie mogą się doczekać, aż wspólnie postawią świat na głowie.
[mat.pras.]
fot archiwum zespołu