ELUVEITIE zagra na festiwalu 3-Majówka 2023 we Wrocławiu!

Opublikowano: 14 lutego, 2023
ELUVEITIE zagra na festiwalu 3-Majówka 2023 we Wrocławiu!

Kolejnym gościem tegorocznej 3-Majówki będzie ELUVEITIE. To obecnie jedna z najważniejszych i jednocześnie najpopularniejszych grup, które grają połączenie metalu i folku.
Eluveitie został założony w 2002 roku przez Chrigela Glanzmanna, kierującego się chęcią połączenia nowoczesnej muzyki metalowej z muzycznymi tradycjami świata celtyckiego. Powstały w wiejskim mistycyzmie Alp Szwajcarskich i od samego początku głęboko zakorzeniony w celtyckiej historii, mitologii i duchowości, Eluveitie stał się jednym z najbardziej oryginalnych i pomysłowych zespołów metalowych oraz stałą definicją stylu, bez którego współczesna scena metalowa byłaby znacznie uboższa.
Od legendarnego debiutu „Vên” w 2004 roku ich podejście do tworzonej muzyki łączącej tradycyjny folk z melodyjnym death metalem było pełne szacunku, historycznej dokładności i głębi.
Ich przełomowe dzieło „Slania” z 2008 roku sprawiło, że związali się z wytwórnią Nuclear Blast a ta przyjaźń, która trwa do dziś, szybko przekształciła zespół w światowy fenomen. W ciągu kilku następnych lat wydali kolejne świetne płyty. Na każdym wydawnictwie doskonalili swój znak firmowy: grzmiący ryk Chrigela, metaliczną zaciekłość i folklorystyczną pomysłowość, która zawsze była czymś znacznie więcej od zwykłego „dodajmy tam trochę dud”.
Skład zespołu ewoluował przy lata, jednak dusza Eluveitie, sama istota tego pogańskiego zgromadzenia, pozostała nienaruszona. Dziś mają za sobą imponujące dziewięć albumów studyjnych (z których wiele wspięło się na szczyty list przebojów w wielu krajach), niezliczone trasy koncertowe na całym świecie na każdym kontynencie tej planety oraz wielokrotne występy jako headlinerzy na największych festiwalach metalowych.
W muzycznym świecie pełnym efemerycznych zjawisk i ulotnych trendów Eluveitie są przykładem tego, co to znaczy nieustępliwie podążać własną drogą i pozostać wiernym sobie.
ELUVEITIE usłyszymy we Wrocławiu 2 maja, w ostatnim dniu festiwalu 3-Majówka 2023
Potwierdzony dotychczas skład wykonawców wygląda następująco:
30.04.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień I
KULT, NOCNY KOCHANEK, ILLUSION, FLAPJACK, STRACHY NA LACHY, KASIA KOWALSKA, NATALIA SZROEDER, NOSOWSKA
1.05.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień II
STEVE VAI, LORDI, NEW MODEL ARMY, MROZU, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, T.LOVE
2.05.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień III
MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO, MYSLOVITZ, NATALIA PRZYBYSZ, ARMIA, PADDY AND THE RATS, FISZ EMADE TWORZYWO, RALPH KAMINSKI, ShataQS, DIRTY SHIRT, ELUVEITIE
Kolejne gwiazdy już wkrótce!
I pula biletów i karnetów obowiązuje do 15 lutego
Zapraszamy do zakupu online:
https://iframe79.biletyna.pl/
Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych:
https://www.facebook.com/events/1334338693981112/
Spotkajmy się we Wrocławiu!