Gaba Kulka – 30.10.2016 Wytwórnia

Opublikowano: 20 października, 2016
Gaba Kulka – 30.10.2016 Wytwórnia

Gaba Kulka 30.10.2016 godz. 19:00 (niedziela) Wytwórnia

Nowy album Gaby Kulki ukaże się jesienią i będzie nosił tytuł „Kruche”. To kontynuacja twórczej współpracy ze stałym składem: Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem i Wacławem Zimplem, którzy towarzyszą jej od lat w koncertach i współodpowiadają za brzmienie ostatnich dwóch płyt (albumu „Wersje”i cenionego przez krytyków i słuchaczy „The Escapist”). Po raz kolejny produkcją zajął się Marcin Bors.

„Kruche” jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym osadzonego w latach siedemdziesiątych Eskapisty, ale odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż o sprawach sercowych.

Koniec świata i jego bardziej osobista, miniaturowa wersja – śmierć i idące za nią zapomnienie – są zresztą powracającym motywem na „Kruchym”. Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi w pozornej słabości: to, co kruche, bywa też nad wyraz mocne.

Artystka właśnie skończyła pracę nad kolejną płytą – ta ukaże się jesienią tego roku. Utworów, które się na niej znalazły będzie można posłuchać na żywo 30 października w Wytwórni.

Bilety:

przedsprzedaż:

40 zł – ulgowe, 45 zł – normalne

w dniu koncertu:

45 zł – ulgowe, 50 zł – normalne

mat.pras.

foto: Materiały prasowe Wytwórnia