Gogol Bordello headlinerem festiwalu Kazimiernikejszyn 2024 w Kazimierzu Dolnym!

Opublikowano: 6 lutego, 2024
Gogol Bordello headlinerem festiwalu Kazimiernikejszyn 2024 w Kazimierzu Dolnym!

Do składu tegorocznej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn dołącza Gogol Bordello, nowojorska punk-folkowa grupa, koncertująca na największych festiwalach świata! Znana i uwielbiana przez publiczność nad Wisłą, a jednocześnie równie oddana swoim polskim fanom, formacja pod wodzą charyzmatycznego Eugene’a Hütza zaprezentuje w Kazimierzu Dolnym swoje najbardziej energetyczne przeboje już 18 lipca 2024 roku! Karnety dostępne w sprzedaży.

18 lipca, Gogol Bordello

Nowojorska formacja Gogol Bordello ugruntowała swoją wyjątkową pozycję na festiwalach i w miejscach koncertowych na całym świecie, nie wykazując żadnych oznak zwolnienia tempa. Jaki jest ich sekret? Nieskończona energia, doskonała jakość i zawsze niezapomniana zabawa!

Uwielbiany przez fanów na całym świecie, zespół dostarcza niezrównane, globalne punkowe show, które przekształca nowych widzów w wiernych fanów na całe życie. Dzięki zdolności do tworzenia piosenek, które nie chcą wyjść z głowy (Start Wearing Purple, Wunderlust King, American Wedding), przyciągają fanów zarówno Nicka Cave’a, jak i Manu Chao czy Rancid. To niemożliwe? A jednak! Niech świadczą o tym ich albumy, produkowane przez rockowe legendy, Ricka Rubina i Steve’a Albini’ego.

Gogol Bordello regularnie dzieli scenę z takimi gigantami jak System of a Down, Queens of the Stone Age, Rancid, Green Day, New Order, Primus, a także jest stałym gościem na festiwalach na całym świecie (Coachella, Hellfest, Roskilde, Lollapalooza, Riot Fest, Sziget, Slamdunk i wielu innych), stale poszerzając swoje globalne grono fanów również poprzez własne trasy koncertowe. Ich zaangażowanie w jednoczącą misję kulturową stało się tematem niedawno dokumentu “Scream of My Blood: A Gogol BordelloStory” wyprodukowanego przez VICENEWS w 2023 roku, który miał premierę na Tribeca Film Festival.

Wokalista i główny autor tekstów, Eugene Hutz, zaprzyjaźnił się z Hollywood, pojawiając się w kilku filmach u boku takich gwiazd jak Stephen Graham, Elijah Wood, Vicky McClure i Richard E. Grant.

Niezaprzeczalna autentyczność Gogol Bordello pozwala im sprawnie poruszać się zarówno w obrębie, jak i poza głównym nurtem, nie tracąc przy tym swojej zadziorności, nawet gdy współpracują z czołowymi gwiazdami pop, takimi jak Madonna czy Regina Spektor.

I nawet jeśli niezastąpiony headliner jak 50 Cent nagle odwoła swój występ, dzwonisz po pomoc do Gogol Bordello, i wiesz, że na pewno sobie poradzą (zobacz Roskilde 2012)!

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się także: Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Bartek Królik oraz Jazz Band Młynarski-Masecki. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Oprócz różnorodnej palety muzycznej, festiwal Kazimiernikejszyn oferuje także lokalne atrakcje, pozytywną atmosferę i wyjątkową publiczność.

Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu. Jego naturalnym otoczeniem jest urokliwy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, będące oazą dla artystów, skrzyżowaniem natury, pięknej architektury i tradycyjnej gościnności. Przede wszystkim jednak Kazimiernikejszyn słynie ze swojej wyjątkowej publiczności, gotowej do zabawy i otwartej na autentyczną życzliwość. Festiwal jest równie barwny i angażujący jak jego widownia! Wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.

Dotychczas na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Nosowska, Bass Astral x Igo, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Krzysztof Zalewski, MROZU, Leszek Możdżer, Kwiat Jabłoni i wielu innych.

Kazimiernikejszyn 2024
17 – 21 lipca, Kazimierz Dolny

Kolejne ogłoszenia już wkrótce!

Karnety w sprzedaży na www.ticketclub.pl

[mat.pras.]