Gregory Porter zdobywca Grammy 2017 – 19.04.2017 w Wytwórni

Opublikowano: 15 lutego, 2017
Gregory Porter zdobywca Grammy 2017 – 19.04.2017 w Wytwórni

Statuetka Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny trafiła w ręce Gregory’ego Portera! To już druga nagroda Grammy w jego dorobku. Porter przyjedzie do Polski w kwietniu, w ramach trasy promującej nagrodzoną płytę „Take Me To The Alley”. Zapraszamy na jedyny koncert tego muzyka w Polsce. Sprawdźcie na własne uszy jak brzmi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych jazzowych głosów ostatnich lat!

Gregory Porter
+ FOURS collective
19.04.2017, Łódź, Klub Wytwórnia
godz. 20.00

otwarcie bram: 19.00

Ceny biletów w przedsprzedaży / w  dniu koncertu:
Stojące: 180 zł / 200 zł
Siedzące: 220 zł / 240 zł

Bilety dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.biletin.pl oraz w kasie Klubu.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w Bakersfield – mieście, które było epicentrum country, ale do którego zjeżdżali mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi i Arkansas, przywożąc ze sobą swoją muzykę: jazz, soul, blues, gospel. Pierwsze kroki Porter stawiał w kościele, do którego należała jego matka. Podobno rozkochał się w muzyce kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a.
Po przeprowadzce do Nowego Jorku śpiewał w lokalnych klubach na Brooklynie. W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca sie w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album „Water”. Dwa lata później ukazuje się krążek „Be Good”, ale to „Liquid Spirit” wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. Milion kopii płyty sprzedało się na całym świecie, co jak na dzisiejsze czasy jest godnym uwagi wyczynem, biorąc pod uwagę, że mówimy o jazzie a nie popie.
„Take Me to the Alley” jest najnowszym albumem tego intrygującego wokalisty. Pochodzący z płyty utwór „Holding On” krąży w sieci w wersji elektronicznej, będąc efektem współpracy z grupą Disclosure, która zaprosiła Portera jako gościa specjalnego na swój występ na Ibizie. Jednako dopiero w swojej oryginalnej wersji piosenka urzeka przestrzennymi aranżacjami i głosem wokalisty.
W kwietniu Gregory Porter w nieodłącznym, charakterystycznym nakryciu głowy i marynarce pojawi się w łódzkim Klubie Wytwórnia by czarować publiczność swoim głosem, a słuchanie tego wielkiego talentu na żywo jest wielkim przeżyciem!